Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego – II Memoriał Edwarda Kowalke

Wczytuję mapę...

Data/Czas
05.11.2017
10:00 - 21:00

Lokalizacja
Miejska Hala Sportowa im. Andrzeja Grubby

Wstęp
20 zł (trybuny), 50 zł (miejsca przy stoliku)

Strona www
www.sck.art.pl


Starogardzkie Centrum Kultury i Klub Tańca Towarzyskiego „Impuls” zapraszają w niedzielę 5 listopada 2017 roku na Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego – II Memoriał Edwarda Kowalke. Tego dnia Starogard Gdański stanie się stolicą tańca na Pomorzu.

Impreza odbędzie się w Miejskiej Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby w Starogardzie Gdańskim. W planie rozgrywki turniejowe w 28 kategoriach wiekowych i klasowych. Turniej zostanie przeprowadzony w trzech blokach godzinowych:
I Blok o godzinie 10:00 – kategorie 10-11 lat (klasy taneczne H, G, F, E), kategorie 12-13 lat (klasy taneczne G, F, E), kategoria 14-15 lat (klasa taneczna E)
II Blok o godzinie 14:00 – kategorie 8-9 lat (klasy taneczne H, G, F), kategorie 12-13 lat (klasy taneczne D,C), kategorie 14-15 lat (klasy taneczne D, C)
III Blok (Gala) o godzinie 18:00 – kategorie 14-15 lat (klasa taneczna B), kategoria powyżej 15 lat (klasy taneczne D, C, B), kategoria Senior Hobby Dorośli.

„Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego – II Memoriał Edwarda Kowalke” odbędzie się w strukturach działania Federacji Tańca Sportowego, w której skład wchodzą przedstawiciele profesjonalnego i amatorskiego ruchu tanecznego w Polsce oraz Pomorskiego Związku Tańca Sportowego.

Pary będą oceniane przez 9 sędziów, którzy posiadają licencje i uprawnienia do oceniania tancerzy w kategoriach sportowych, byłych mistrzów tańca. W składzie sędziów turnieju w Starogardzie Gdańskim m.in. Krzysztof Hulboj, który kilka razy partnerował gwiazdom w programie „Taniec z Gwiazdami”. Jurorka wszystkich edycji tego telewizyjnego show – Iwona Pavlović poprowadzi galę o godzinie 18:00.
Podczas III Bloku pokazowy show zaprezentują Mistrzowie Polski w tańcach latynoamerykańskich Irina Grishina i Igor Wilczyński (starogardzianin, były wychowanek Edwarda Kowalke).

Edward Kowalke urodzony w Starogardzie Gdańskim był trenerem i wychowawcą kilku pokoleń nauczycieli tańca Polskiego Towarzystwa Tanecznego w Okręgu Pomorskim, sędzia Polskiego Towarzystwa Tanecznego, którego tańca uczył profesor Marian Wieczysty – prekursor w Polsce wszystkiego, co jest związane z tańcem towarzyskim. Inicjator i twórca w 1977 roku jednego z najstarszych w Polsce – Klubu Tańca Towarzyskiego „Impuls” od początku działającego w Starogardzkim Centrum Kultury. Turniej będzie okazją do świętowania jubileuszu 40-lecia istnienia Klubu.

Dzięki uprzejmości żony Edwarda Kowalke – Pani Heleny Kowalke – będzie można podziwiać fotografie, z turniejów i pokazów, podczas których tańczył Edward Kowalke. Na wystawie publiczność zobaczy m. in. unikatowe zdjęcia ze szkoleń z legendarnym prof. Marianem Wieczystym.

Bilety na imprezę w cenie 20 zł (trybuny), 50 zł (przy stolikach) można już kupować w recepcji SCK lub w dniu imprezy na hali OSIR. Uwaga jeden zakupiony bilet obowiązuje na trzy bloki taneczne. Bilet do stolika obowiązuje tylko na konkretny blok, pozostałe bloki z tym samym biletem można oglądać z trybun.

Patronat nad imprezą sprawują:
– Prezydent Starogardu Gdańskiego – Janusz Stankowiak
– Starosta Powiatu Starogardzkiego – Leszek Burczyk
– Wójt Gminy Starogard Gdański – Stanisław Połom

Współorganizator turnieju: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim

SPONSORZY:
Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych STARY LAS sp. z o.o.
DOVISTA POLSKA – Wędkowy
Akces Dance – obuwie taneczne
Restauracja Słoneczna
Firma EGA
Firma Handlowo – Usługowa „NIKO” – Kokoszkowy
Firma HEIZTECHNIK ze Skarszew
Nadleśnictwo Starogard
Firma „TEXTILT TRADE” ze Skarszew
Przedsiębiorstwo „KOLTEL”
Kociewskie Centrum Zdrowia
Firma TIFTON
Gmina Starogard Gdański
Bank Spółdzielczy w Starogardzie Gdańskim
Salon Kosmetyczny – Grażyna Lichnerowicz
Kwiaciarnie „POBŁOCCY”
Firma kosmetyczna „FM”

Wsparcie Powiatu Starogardzkiego w ramach Inicjatywy Lokalnej.

Partnerzy turnieju: Federacja Tańca Sportowego i Stowarzyszenie „Pozytywni” ze Starogardu Gdańskiego (wolontariusze)

Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego - II Memoriał Edwarda Kowalke

Wydział Informacji Społecznej


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl