Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego – III Memoriał Edwarda Kowalke

Mapa niedostępna

Data/Czas
04.11.2018
10:00 - 21:00

Lokalizacja
Miejska Hala Sportowa im. Andzreja Grubby

Wstęp
20 zł (trybuny), 50 zł (przy stoliku)

Strona www
www.sck.art.pl


Starogardzkie Centrum Kultury organizuje III edycję „Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego – Memoriał Edwarda Kowalke”. Impreza odbędzie się 4 listopada 2018 roku w Miejskiej Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby, w Starogardzie Gdańskim. Wieczorną galę poprowadzi ponownie Iwona Pavlović jurorka wszystkich edycji telewizyjnego show „Taniec z Gwiazdami”. W czasie gali zatańczą Hanna Żudziewicz i Jacek Jeschke finaliści mistrzostw świata i Europy, znani z programów „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” i „World of Dance” telewizji Polsat.

Bilety w cenie 20 zł na trybuny (jeden bilet obowiązuje na trzy bloki), 50 zł do stolików (osobno na każdy blok) do nabycia w recepcji SCK i przed imprezą na hali.

Podczas całodziennej imprezy zaprezentują się tancerze wszystkich kategorii wiekowych.

Program imprezy:

I Blok – godz. 10:00 – rozgrywki turniejowe dziecięcych kategorii tanecznych

II Blok – godz. 14:00 – rozgrywki turniejowe młodzieżowych kategorii tanecznych

III Blok (uroczysta Gala) – godz. 18:00

Galę po raz drugi poprowadzi Iwona Pavlović, owacyjnie w zeszłym roku przyjęta przez starogardzką publiczność. Jurorka wszystkich edycji programu „Taniec z Gwiazdami” w 2017 roku podczas „II Memoriału” wielokrotnie wspominała Edwarda Kowalke, którego znała osobiście. Iwona Pavlović to znakomita polska tancerka i międzynarodowy sędzia taneczny. Była wielokrotną Mistrzynią Polski w dziesięciu tańcach, wicemistrzynią w tańcach standardowych i mistrzynią w tańcach latynoamerykańskich. Jako sędzia międzynarodowy posiada uprawnienia sędziowskie dwóch międzynarodowych organizacji tanecznych: IDSF (organizacja amatorska) i WD&DSC (organizacja zawodowa). Od wielu lat jest sędzią najwyższej, pierwszej kategorii. Jest także właścicielką szkoły tańca i doskonałym nauczycielem, jej wychowankowie zwyciężali w Mistrzostwach Polski Młodzików, Młodzieży, Par Amatorskich i Mistrzostwach Polski Par Zawodowych.

Atrakcją wieczoru „III Memoriału Edwarda Kowalke” będzie show tańców standardowych Hanny Żudziewicz i Jacka Jeschke. Tancerze od ponad 8 lat tworzą na parkiecie parę, która z powodzeniem reprezentuje Polskę w międzynarodowych turniejach tanecznych. Wygrali już trzy największe turnieje na świecie: Blackpool, International i UK, są Mistrzami Polski, finalistami mistrzostw świata i Europy. Oboje sięgnęli również po Kryształową Kulę „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” – Hania w szóstej edycji show w parze z Robertem Wabichem, a Jacek w piątej partnerując Annie Karczmarczyk. Od września w telewizji Polsat z powodzeniem prezentują się w najnowszym show tanecznym „World of Dance – Polska”. Pomysłodawczynią formatu jest amerykańska aktorka, tancerka i piosenkarka Jennifer Lopez. W programie biorą udział profesjonalni i zawodowi tancerze i grupy taneczne, reprezentujące każdy styl taneczny na najwyższym poziomie.

„Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego. III Memoriał Edwarda Kowalke” odbędzie się w strukturach działania Federacji Tańca Sportowego, w której skład wchodzą przedstawiciele profesjonalnego i amatorskiego ruchu tanecznego w Polsce oraz Pomorskiego Związku Tańca Sportowego. Pary będą oceniane przez 9 sędziów z całej Polski, którzy posiadają licencje i uprawnienia do oceniania tancerzy w kategoriach sportowych, byłych mistrzów tańca.

Edward Kowalke urodzony w Starogardzie Gdańskim był trenerem i wychowawcą kilku pokoleń nauczycieli tańca Polskiego Towarzystwa Tanecznego w Okręgu Pomorskim, sędzia Polskiego Towarzystwa Tanecznego, którego tańca uczył profesor Marian Wieczysty – prekursor w Polsce wszystkiego, co jest związane z tańcem towarzyskim. Inicjator i twórca w 1977 roku jednego z najstarszych w Polsce – Klubu Tańca Towarzyskiego „Impuls” od początku działającego w Starogardzkim Centrum Kultury.

I Memoriał Edwarda Kowalke 2016

II Memoriał Edwarda Kowalke 2017

Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego - III Memoriał Edwarda Kowalke

WIS


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl