Noc Muzeów 2019

Wczytuję mapę...

Data/Czas
18.05.2019
13:00 - 22:00

Lokalizacja
Starogard Gdański

Wstęp

Strona www


18 maja w Starogardzie mieszkańcy będą mieli nieograniczony wstęp do muzeum i innych instytucji kulturalnych. Wszystko za sprawą ogólnopolskiej akcji Noc Muzeów.
W tym roku zapraszamy m. in. do muzeów, galerii, biblioteki, a w nich pokazy filmowe, koncerty oraz wystawy.

W tym roku Noc Muzeów rozpocząć można wcześnie, bo już od godziny 13:00 Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na ściankę wspinaczkową. Klubokawiarnia Szafa postawiła w tym roku na prace Zofii Smuczyńskiej. Przedstawiane będą prace związane z 25-leciem pracy twórczej autorki. Fotografie z kolekcji „Dobranoc, Starogard!” Michała Majewskiego zobaczyć będzie można w Galerii Autorskiej 24B. 
 
Szeroki harmonogram przygotowało Muzeum Ziemi Kociewskiej. Wszystkie budynki Muzeum zostaną obwieszone kolorowymi kartkami  z praktycznymi wskazówkami, które pochodzą z publikacji „Perły Wiedzy” wydanej w Starogardzie Gdańskim w 1912 roku. W każdym z 3 budynków będzie można zabrać na pamiątkę legendę związaną ze Starogardem. 
W budynku administracyjnym przy ul. Bocznej będzie można obejrzeć wystawę piw i browarów „Od jasnego Artusa do dubeltowego Koźlaka” oraz obejrzeć film „Regina Matuszewska… o sobie”.
Na piętrze przygotowana zostanie atrakcja dla dzieci w postaci zabawy plastycznej, czy m. in. prelekcja Pana Ryszarda Grądmana „W kręgu sekretów i legend krzyżackich”. 
 

W Ratuszu do zobaczenia będzie wystawa „Każdy krok zostawia ślad. Obuwie historyczne ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Gdańsku”.  Do rozwiązania będą  rebusy, krzyżówka i zagadki dotyczące butów.

Muzeum II Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich zaprasza na zwiedzanie ekspozycji z przewodnikiem oraz spotkanie ze szwoleżerami.

Z okazji 200-setnej rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki,  Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała wystawę „Stanisław Moniuszko – Ojciec Polskiej Opery Narodowej”. 
 
W tym roku w Grodzisku Owidz będzie można posłuchać opowieści przy ogniu oraz zespołu  Vatra. Do Owidza dostać się będzie można specjalnie podstawionymi autobusami MZK.  W SCK będzie można odprężyć się słuchając występów wokalnych czy koncertu orkiestry dętej. 
 
W każdym z ośmiu punktów do zwiedzania otrzymuje się pieczątkę na ulotce. Z tą ulotką Noc Muzeów można zakończyć w Starogardzkim Centrum Kultury gdzie o godzinie 21:40 odbędzie się losowanie nagród. 

Noc Muzeów 2019

Joanna Jaśkowiak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6028
joanna.jaskowiak@um.starogard.pl