Noc Bibliotek 2017 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. ks. Bernarda Sychty

Wczytuję mapę...

Data/Czas
03.06.2017
18:00 - 22:00

Lokalizacja
Miejska Biblioteka Publiczna

Wstęp
bezpłatny

Strona www
mbpstarogard.pl


Trzecie już wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę 3 czerwca 2017 r.

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać.Biblioteki publiczne, szkolne i inne łączą siły i czekają na czytelników z mnóstwem atrakcji – niecodziennych spotkań z literaturą i jej gwiazdami. Będą śledztwa, romanse, czary i groza. Celem akcji jest dotarcie do nowych czytelników, którzy po poznaniu bibliotek tej wyjątkowej Nocy, wrócą do nich również w dzień. I w kolejne dni. W pierwszej edycji akcji wzięło udział ponad 600 bibliotek, a w ubiegłorocznej już ponad 1000! Biblioteki w całej Polsce odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

Starogardzka Książnica po raz drugi bierze udział w Nocy Bibliotek. W tegorocznej odsłonie Nocy Bibliotek przygotowaliśmy dla Państwa szereg atrakcji.

W sobotę, 3 czerwca, w godzinach 18.00 – 22.00 otwieramy dla Państwa nasze drzwi – każdy znajdzie coś dla siebie.

O 18.15 w Czytelni i Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży (I piętro) na najmłodszych czeka przedstawienie teatralne „Kaprysy królowej Falbany” przygotowane przez członków Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży, zaprzyjaźnionych czytelników oraz bibliotekarki.

To nie koniec atrakcji dla dzieci – po przedstawieniu teatralnym Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dzieci i Młodzieży przygotuje blok „Śmiechostrachy” – będą gry, zabawy i wykonywanie prac plastycznych.

O 19.00 na drugim piętrze, w Czytelni Popularnonaukowej organizujemy spotkanie z panem Tomaszem Grabanem, autorem książki „Zamknięty świat”. Pan Tomasz, od dziecka fan jaskiń, opisuje w niej swoją pasję – od wczesnych niewinnych początków, po dzisiejsze profesjonalne wyprawy. Wszystko okraszone świetnymi zdjęciami.

W Czytelni Popularnonaukowej czeka na Państwa również wystawa książek „Tajemnice Ziemi” oraz projekcja filmu „Starigrod 1197” o początkach Starogardu Gdańskiego (o 21.00).

W międzyczasie w Wypożyczalni dla Dorosłych na parterze przeżyjecie chwilę grozy z wystawą „Horror w bibliotece”.

Serdecznie zapraszamy!

Noc Bibliotek 2017 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. ks. Bernarda Sychty

Wydział Informacji Społecznej


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl