Muzyka filmowa w wykonaniu orkiestry “Pro Simfonica”

Wczytuję mapę...

Data/Czas
01.04.2022
18:00

Lokalizacja
Kino "Sokół"

Wstęp
Wolny

Strona www
sck.art.pl


Najpiękniejsze i najpopularniejsze utwory muzyki filmowej wykona orkiestra Pro Simfonica pod batutą Wojciecha Gdańca. Koncert odbędzie się 1 kwietnia br. o godzinie 18:00 w sali „Sokół”, w Starogardzie Gdańskim. Bezpłatne wejściówki do nabycia od 23 kwietnia br. w recepcji Starogardzkiego Centrum Kultury.

Muzyka filmowa jest komponowana specjalnie na potrzeby dzieła filmowego, dla jego ilustracji. Dopełnia postacie, nastrój, przeżycia bohaterów. Orkiestra „Pro Simfonica” posiada w swoim repertuarze wiele utworów muzyki filmowej wybitnych kompozytorów tego gatunku muzycznego, które publiczność usłyszy na najbliższym koncercie.

Członkowie orkiestry „Pro Simfonica” to absolwenci i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Starogardzie Gdańskim. Zespół wykonuje muzykę okresu renesansu, baroku, romantyzmu, klasycyzmu, ale ma w swoim repertuarze również utwory lżejszego gatunku, zaliczane do nurtu muzyki rozrywkowej, tanecznej, jazzowej i filmowej. Utwory wykonywane przez orkiestrę są instrumentowane i opracowywane przez Wojciecha Gdańca – założyciela, dyrygenta i szefa orkiestry.

W 2021 roku orkiestra obchodziła swój jubileusz XX-lecia pracy artystycznej.

Organizatorem koncertu 1 kwietnia br. jest Starogardzkie Centrum Kultury, w którym od samego początku odbywają się próby utalentowanych entuzjastów muzyki kameralnej.

Partnerem koncertu jest miasto Starogard Gdański.

Muzyka filmowa w wykonaniu orkiestry “Pro Simfonica”

WIS


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl