Międzynarodowy Festiwal Mozartowski „Mozartiana Flesz 2019” – Dena Piano Duo Berlin

Wczytuję mapę...

Data/Czas
21.08.2019
19:00 - 20:00

Lokalizacja
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego

Wstęp
wolny

Strona www
www.sck.art.pl


Po raz drugi Starogardzkie Centrum Kultury organizuje w Starogardzie Gdańskim koncerty w ramach festiwalu „Mozartiana”. Główna idea wydarzenia pozostaje niezmienna – promocja muzyki klasycznej poprzez prezentację utworów Wolfganga Amadeusza Mozarta w różnorodnej stylistyce, w wykonaniu wybitnych artystów.

W tym roku już po raz czternasty w Gdańsku, będziemy mieli okazję oczami wyobraźni przenieść się w wiek XVIII. Bowiem muzyka Mozarta, jak chyba żadna inna, nie tylko ukazuje nam świat lepszy szlachetniejszy i piękniejszy, ale także doskonale łączy harmonię dźwięków z urokiem niezwykłego miejsca Gdańska. Gdańskie święto muzyki Mozarta to zawsze duża dawka muzyki klasycznej, jazzu i folku. 7 festiwalowych dni, około 200 artystów, 13 koncertów, tradycyjnie w pięknej scenerii Parku Oliwskiego, Katedry Oliwskiej i Domu Uphagena. XIV Międzynarodowy Festiwal Mozartowski Mozartiana potrwa od 18 do 24 sierpnia 2019 roku. Głównym organizatorem Festiwalu jest Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis.

W Starogardzie Gdańskim „Mozartiana Flesz 2019” odbędzie się po raz drugi, wstęp wolny.

21.08.2019 r. (środa), godz. 19:00 – Dena Piano Duo Berlin /Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Starogardzie Gd./

Dena Piano Duo to zespół tworzony przez Tinę Margaretę Nilssen (Norwegia) oraz jej byłą profesor fortepianu z berlińskiej Akademii Sztuki, Heidę Görtz (Niemcy). Duo występowało na wielu koncertach i festiwalach w Europie i USA. Obie pianistki tworzące Dena Piano Duo występują także solo oraz w składach kameralnych, wygrywając konkursy, zdobywając prestiżowe stypendia, mając za sobą bardzo bogate doświadczenie koncertowe.
Heide Görtz urodziła się w Cuxhaven, dorastała w Hamburgu, gdzie studiowała u Conrada Hansena. Od 1974 wykłada w akademiach muzycznych, od 1990 jest profesorem i prowadzi własną klasę w berlińskiej Akademii Sztuki. Oprócz bogatej działalności koncertowej i aktywności fonograficznej Heide Görtz prowadzi wiele kursów mistrzowskich wg własnej metody, która jest efektem jej wieloletnich badań na gruncie fizjologicznych i neurologicznych aspektów gry na fortepianie.
Tina Margareta Nilssen urodziła się w Bernie, studiowała w Trondheim, Oslo, Berlinie. Od 2007 uczy w kilku konserwatoriach i akademiach muzycznych. Nilssen jest także założycielką Instytutu Zdrowia i Ruchu Muzyków, w którym promuje autorską metodę pracy z ruchem Timani.

Patronat na Międzynarodowym Festiwalem Mozartowskim „Mozartiana Flesz 2019” sprawują: Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich i Prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak.

/SCK/

Międzynarodowy Festiwal Mozartowski "Mozartiana Flesz 2019" - Dena Piano Duo Berlin

Wydział Informacji Społecznej


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl