Międzynarodowy Festiwal Mozartowski „Mozartiana Flesz 2019” – Bester Quartet

Wczytuję mapę...

Data/Czas
23.08.2019
19:00 - 20:00

Lokalizacja
Park Nowe Oblicze przy SCK

Wstęp
wolny

Strona www
www.sck.art.pl


Po raz drugi Starogardzkie Centrum Kultury organizuje w Starogardzie Gdańskim koncerty w ramach festiwalu „Mozartiana”. Główna idea wydarzenia pozostaje niezmienna – promocja muzyki klasycznej poprzez prezentację utworów Wolfganga Amadeusza Mozarta w różnorodnej stylistyce, w wykonaniu wybitnych artystów.

W tym roku już po raz czternasty w Gdańsku, będziemy mieli okazję oczami wyobraźni przenieść się w wiek XVIII. Bowiem muzyka Mozarta, jak chyba żadna inna, nie tylko ukazuje nam świat lepszy szlachetniejszy i piękniejszy, ale także doskonale łączy harmonię dźwięków z urokiem niezwykłego miejsca Gdańska. Gdańskie święto muzyki Mozarta to zawsze duża dawka muzyki klasycznej, jazzu i folku. 7 festiwalowych dni, około 200 artystów, 13 koncertów, tradycyjnie w pięknej scenerii Parku Oliwskiego, Katedry Oliwskiej i Domu Uphagena. XIV Międzynarodowy Festiwal Mozartowski Mozartiana potrwa od 18 do 24 sierpnia 2019 roku. Głównym organizatorem Festiwalu jest Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis.

W Starogardzie Gdańskim „Mozartiana Flesz 2019” odbędzie się po raz drugi, wstęp wolny.

23.08.2019 r. (piątek), godz. 19:00 – Bester Quartet /scena plenerowa w Parku Nowe Oblicze przy SCK/

Bester Quartet jest swego rodzaju fenomenem na światowym rynku muzycznym. Grupę tworzą czterej wybitni instrumentaliści wykształceni muzycy klasyczni: Jarosław Bester, Dawid Lubowicz, Ryszard Pałka i Maciej Adamczak. Charakterystyczną cechą zespołu jest wykonawstwo muzyki o szerokim przekroju stylistycznym z dużym udziałem improwizacji. Formacja ta jest nowym obliczem legendarnego The Cracow Klezmer Band, który powstał w 1997 roku w Krakowie z inicjatywy muzyka młodego pokolenia, kompozytora i akordeonisty Jarosława Bestera. Za sprawą wypracowania oryginalnego, odważnego artystycznie repertuaru, opartego głównie na kompozycjach własnych lub też przygotowanych specjalnie dla tego składu instrumentalnego, zespół nieustannie zdobywa uznanie krytyki muzycznej, jak i publiczności na całym świecie.
Bester Quartet dokonał niezliczonej ilości nagrań dla stacji telewizyjnych i radiowych, a także współpracował w wieloma wybitnymi artystami szeroko rozumianej muzyki jazzowej, klezmerskiej i awangardowej. Zespół koncertował w wielu prestiżowych salach koncertowych oraz klubach muzycznych, w Polsce, USA, Kanadzie i wielu krajach europejskich.. Owocem wieloletniej współpracy z niezwykle prestiżową nowojorską wytwórnią Tzadik Johna Zorna jest wydanie jak dotąd ośmiu albumów zespołu.

Patronat na Międzynarodowym Festiwalem Mozartowskim „Mozartiana Flesz 2019” sprawują: Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich i Prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak.

/SCK/

Międzynarodowy Festiwal Mozartowski "Mozartiana Flesz 2019" - Bester Quartet

WIS


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl