Koncert Zagan Acoustic

Wczytuję mapę...

Data/Czas
03.02.2017
19:00 - 21:00

Lokalizacja
Restauracja Centrum w SCK

Wstęp
10 zł

Strona www
www.sck.art.pl


W piątek (3 lutego) o godzinie 19:00 w Restauracji Centrum przy Starogardzkim Centrum Kultury odbędzie się koncert formacji Zagan Acoustic. Wstęp 10 zł.

„Wieczór Tang” wykona nadzwyczajna grupa Zagan Acoustic, w składzie: Paweł Zagańczyk – akordeon, Andrzej Wojciechowski – klarnet, Jarosław Stokowski – kontrabas.

Panowie wykonają zarówno utwory mistrza argentyńskiego tanga Astora Piazzolli, jak i swoje kompozycje.

Zagan Acoustic to kwartet instrumentalny, który od ponad 10 lat występuje na estradach w Polsce i Europie. Założony przez studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku był, po muzyce improwizowanej, ciekawą formą poszukiwań. Dziś Zagan Acoustic to grupa muzyków, która realizuje pomysły z kręgu tang, muzyki jazzowej, folkowej, czy klezmerskiej. Trzon repertuaru stanowią autorskie kompozycje zarejestrowane na debiutanckiej płycie „3:1” oraz utwory z drugiej płyty „Folk&Roll” zawierającej utwory polskich kompozytorów zainspirowanych folkiem.

Zagan Acoustic bierze udział w wielu interesujących projektach muzycznych. Występuje z jazzmanem Krzesimirem Dębskim, Akademickim Chórem Uniwersytetu Gdańskiego, czy Polską Filharmonią Kameralną w Sopocie. Wyraziste brzmienie, witalność, wirtuozeria i duże poczucie humoru to najczęściej pojawiające się słowa w recenzjach. Ponad sześćset koncertów zagranych od momentu powstania zespołu to występy na antenie radia, telewizji, w filharmoniach oraz kameralne, teatralne i klubowe koncerty, a nawet flashmob. Od 2012 roku występy dedykowane są Jakubowi Kubali – pierwszemu klarneciście zespołu.

Koncert Zagan Acoustic

WIS


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl