Koncert z okazji 45. lecia pracy artystycznej Henryka Sadowskiego

Wczytuję mapę...

Data/Czas
18.03.2017
18:00 - 20:00

Lokalizacja
SCK - sala widowiskowa

Wstęp
10 zł

Strona www
www.sck.art.pl


Henryk Sadowski – znany starogardzianin, satyryk i kabareciarz, świetny wokalista, parodysta, tekściarz i konferansjer, członek kapeli „Ciężko było, będzie lżej”. Uprawia monologi, pisze teksty i śpiewa piosenki satyryczne. Specjalizuje się w naśladownictwie Jaremy Stempowskiego. Henryk Sadowski otrzymał nominację do nagrody prezydenta Starogardu Gdańskiego „Wierzyczanki za rok 2013” w dziedzinie kultury.

Henryk Sadowski tak wspomina swoją karierę artystyczną: „Od młodych lat można powiedzieć od dziecka lubiłem występy. Pierwszy występ odbył się na kolędzie przed księdzem. Potem przedszkole i szkoła podstawowa. Zawsze brałem udział w akademiach. W 1971 roku zdecydowałem się na zaprezentowanie swoich umiejętności przed Rajmundem Pałkowskim – muzykiem, aranżerem i założycielem zespołu estradowego „Coffedon”. Pod okiem tego znakomitego muzyka występowałem z repertuarem kabaretowym i śpiewałem piosenki Jaremy Stępowskiego. W 1974 roku Ryszard Rebelka zakłada grupę kabaretową „Ciężko Było Będzie Lżej” – jest kierownikiem artystycznym, autorem tekstów i aranżerem. Kabaret odnosi niemałe sukcesy na ogólnopolskich festiwalach. W 1994 roku Ryszard Rebelka otrzymuje nagrodę Ben’94. W 2012 roku Rajmund Pałkowski wpada na pomysł zorganizowania koncertu „Cudownych Wspomnień Czar”. W programie są światowe i polskie przeboje filmowe przeplatane humorem. Do dnia dzisiejszego koncertujemy razem”.

18 marca br. o godzinie 18:00 w kinie „Sokół” odbędzie się koncert z okazji 45. lecia pracy artystycznej starogardzkiego artysty. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie kina.

Koncert z okazji 45. lecia pracy artystycznej Henryka Sadowskiego

WIS


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl