Koncert Trzech Tenorów

Wczytuję mapę...

Data/Czas
07.04.2019
17:00 - 18:30

Lokalizacja
Kino "Sokół"

Wstęp
40 zł

Strona www
www.sck.art.pl


Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza 7 kwietnia br. o godz. 17:00 do kina „Sokół” na Koncert Trzech Tenorów. Gościnnie wystąpi tancerka z Ukrainy Marina Ostapei. Bilety w cenie 40 zł do nabycia w recepcji SCK i na stronie sck-bilety.interticket.pl

1990 rok, Termy Karakalli w Rzymie. Na estradzie stanęło trzech najwybitniejszych tenorów tamtych czasów: Luciano Pavarotti, Plácido Domingo i José Carreras. Świat oszalał. Odtąd tenorzy znani z tego, że lubią ze sobą rywalizować, zaczęli tworzyć tercety. Zamiast rywalizacji proponują wspólna zabawę.

Podczas tego pamiętnego koncertu ustalił się niemalże kanon koncertu: oprócz największych tenorowych partii operowych i operetkowych obowiązkowo muszą się pojawić pieśni neapolitańskie, które pozwolą w pełni oczarować głosem publiczność.

Koncert trzech tenorów organizowany przez Agencję Artystyczną Bartosz Kuczyk tym się różni od innych, że każdy wieczór, każde spotkanie z trzema tenorami może mieć zupełnie inny charakter i to nie tylko ze względu na skład wykonawców. Każdy artysta ma tak bogaty repertuar, że po wcześniejszym ustaleniu, można ułożyć bukiet muzyczny, w którym będą dominować arie („Nessun dorma”, „Wielka sława to żart”, „La donna é mobile”) i pieśni neapolitańskie („O sole mio”, „Granada”) albo piosenki z musicali i przeboje muzyki pop („Love me tender”, „Podmoskownyje wieczera”, „Canta y no llores”), po które tenorzy również bardzo chętnie sięgają.

Koncert trzech tenorów to nie tylko piękna muzyka i śpiew. To także wielkie show, w którym dominuje humor i zabawa, to gra konwencją, która otacza artystów śpiewających tym rodzajem głosu; od białych szali i chusteczek po…

/SCK/

Koncert Trzech Tenorów

WIS


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl