Koncert Przedwiosenny Orkiestry Kameralnej Pro Simfonica

Wczytuję mapę...

Data/Czas
16.03.2018
18:00 - 19:00

Lokalizacja
Starogardzkie Centrum Kultury

Wstęp
wolny

Strona www
www.sck.art.pl


Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza 16 marca br. o godz. 18:00 do sali widowiskowej na Koncert Przedwiosenny orkiestry Pro Simfonica pod dyrekcją Wojciecha Gdańca. W programie muzyka klasyczna, jazzowa i rozrywkowa. Wstęp wolny.

Zespół powstał z inicjatywy Wojciecha Gdańca, który widząc chęć dalszego rozwoju absolwentów klas instrumentów smyczkowych starogardzkiej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia, postanowił stworzyć dla nich orkiestrę kameralną. Naukę w szkołach muzycznych II stopnia kontynuowali nieliczni absolwenci. I choć w Starogardzie i okolicach nie brakowało orkiestr dętych, nie było w nich miejsca dla osób grających na skrzypcach, wiolonczelach czy kontrabasach.

W styczniu 2001 roku, w Starogardzkim Centrum Kultury, rozpoczęły się regularne próby orkiestry kameralnej Pro Simfonica. W pierwotnym składzie, obok młodzieży grającej na instrumentach smyczkowych, pojawiły się także: flet i klarnet. Wkrótce brzmienie orkiestry ubogacone zostało dźwiękiem trąbki i saksofonu oraz instrumentów perkusyjnych.

Obecni członkowie Pro Simfonicy to absolwenci i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Starogardzie Gdańskim.
Utwory wykonywane przez orkiestrę są instrumentowane i opracowywane przez założyciela, dyrygenta i szefa orkiestry, który jednocześnie gra w zespole na instrumencie klawiszowym – Wojciecha Gdańca.

Zespół wykonuje muzykę okresu renesansu, baroku, klasycyzmu, romantyzmu, ale ma w swoim repertuarze również utwory lżejszego gatunku, zaliczane do nurtu muzyki rozrywkowej, tanecznej, jazzowej i filmowej.

Orkiestra Pro Simfonica koncertuje od lat w wielu miejscowościach, popularyzując piękną muzykę w wykonaniu orkiestrowym. Próby utalentowanych entuzjastów muzyki kameralnej odbywają się niezmiennie w murach Starogardzkiego Centrum Kultury.

Koncert Przedwiosenny Orkiestry Kameralnej Pro Simfonica

WIS


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl