Koncert promujący pierwszą płytę Blue Willmingtons

Mapa niedostępna

Data/Czas
22.02.2020
18:00 - 20:30

Lokalizacja
Starogardzkie Centrum Kultury

Wstęp
wolny

Strona www
www.sck.art.pl


22 lutego br. odbędzie się premierowy koncert, debiutanckiej płyty zespołu Blue Willmingtons, założonego przez Macieja Smycza. Po Warszawie, Toruniu czy ostatnim koncercie w słynnym Blues Clubie w Gdyni, przyszedł czas na powrót do rodzinnego miasta, aby właśnie stąd rozpocząć trasę promująca nowy album. Zanim jednak zespół Blue Willmingtons zagości na scenie, zagra obiecujący zespół z Gdańska – Monte Verita, założony przez Lukasa Tymańskiego. Wstęp wolny!

Przewidywane intensywne emocje oraz pobudzona wyobraźnia. Doświadcz tego na własnej skórze 22 lutego br. w sali widowiskowej SCK.

18:00 – Monte Veirta

19:00 – Blue Willmingtons

Blue Willmingtons
Choć Blue Willmingtons nie unika ciężkiego brzmienia, to prawdziwą ich inspiracją jest rodzimy blues – jego korzeniom muzycy zawdzięczają bowiem najwięcej. Nie bez wpływu na ich twórczość pozostaje również – dająca się wyraźnie czuć w kompozycjach – muzyka country, co wynika bezpośrednio z fascynacji założyciela grupy (Macieja Smycza) amerykańską popkulturą. Każdy z autorskich tekstów to odrębna historia, która, dzięki działającej na wyobraźnię muzyce, porywa odbiorcę w coraz to nowe miejsce, inny świat.

Monte Verita
Lukas, który zainicjował powstanie składu, a którego serce wzdycha nieodmiennie od kilkunastu lat do muzyki wydanej w wytwórni Motown, do brzmienia Beatlesów i uroku Klenczona, spotkał Zuzannę opowiadającą o magnetyzmie wiolinowego korpusu basowego i o wielu niepopularnych utworach lat 60-tych i 70-tych. Lukas napomknął o fenomenologicznym Arturze, który rozpoczyna swój dzień od pieśni Mr. Bungle do porannej kajzerki, a tak generalnie to gra w metalowym zespole. Wraz z Arturem, niespodziewanie niczym króliczek z jaskini Monty Pythona wyskoczył Tomek, którego charyzma ożywiłaby nawet Sputnik, a który chłonie na potęgę twory największych muzycznych freaków i pasjonatów takich jak: R. Stevie Moore, Connan Mockasin, Kiefer i wielu innych.

Koncert promujący pierwszą płytę Blue Willmingtons

WIS


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl