Koncert Orkiestry z Białorusi

Wczytuję mapę...

Data/Czas
09.04.2016
19:00

Lokalizacja
SCK - sala widowiskowa

Wstęp

Strona www


Koncert Orkiestry z Białorusi
w ramach IV Festiwalu

Kultury Białoruskiej na Pomorzu

9 kwietnia 2016

godz. 19.00

Kino „Sokół”

Koncert orkiestry z Białorusi

W ramach Festiwalu Kultury Białoruskiej na Pomorzu 9 kwietnia o godzinie 19:00 w kinie „Sokół” odbędzie się koncert 50. osobowej Symfonicznej Orkiestry Estradowej Białoruskiego Państwowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki w Mińsku pod dyrygenturą Anatolija Kudzina. Wstęp wolny – jednak wcześniej trzeba nabyć zaproszenia, które są do nabycia w recepcji Starogardzkiego Centrum Kultury i kasie kina „Sokół”.

Od kilku lat sprowadzane w ramach festiwalu orkiestry z Białorusi z wielkim sukcesem występowały w różnych miastach województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego (były to zespoły: Młodzieżowa Orkiestra Cymbałowa, Państwowa Orkiestra Bałałjkowa, Symfoniczna Orkiestra Młodych Talentów Republiki Białoruś, Państwowy Chór Ludowy im. Ogińskiego ze Smargoni). W tym roku został zaproszony wyjątkowy profesjonalny zespół – Symfoniczną Orkiestrę Estradową Białoruskiego Państwowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki w Mińsku, która planuje zagrać siedem koncertów na Pomorzu w terminie od 6 do 11 kwietnia 2016 r.

Symfoniczna Orkiestra Estradowa składa się z najzdolniejszych studentów wydziału estradowego Państwowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki w Mińsku. Już po kilku latach pracy orkiestra zdobyła I miejsce na konkursie stołecznych orkiestr studenckich. Skład repertuaru orkiestry ciągle się poszerza. Orkiestra ma w repertuarze zarówno najpopularniejsze przeboje światowych kompozytorów muzyki estradowej, jak i oryginalne opracowania ludowych białoruskich pieśni. W ostatnich sześciu latach zespół z wielkim sukcesem występował w Niemczech, Szwajcarii, Francji, Polsce, niejednokrotnie brał udział w popularnych rosyjskich musicalach i dokonywał nagrań do produkcji filmowych. W ciągu 15 lat istnienia orkiestra dała ponad 350 koncertów. W Festiwalu Kultury Białoruskiej Symfoniczna Orkiestra Estradowa bierze udział po raz pierwszy.

Anatolij Kudzin – dyrygent oraz dyrektor artystyczny Symfonicznej Orkiestry Estradowej Państwowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki w Mińsku. W 1986 roku z wyróżnieniem ukończył Białoruską Państwową Akademię Muzyczną na wydziale dyrygentury orkiestrowej, a od 1987 roku pracuje na Białoruskim Państwowym Uniwersytecie Kultury i Sztuki w Mińsku. W tym okresie poświęca się działalności dydaktycznej i naukowej, kształcąc przyszłych dyrygentów i wykonawców estradowych, a także zdobywając stopień docenta sztuk pięknych. W ciągu 30 lat pracy akademickiej Anatolij Kudzin był niejednokrotnie odznaczany przez władze uczelniane i państwowe.

Koncert Orkiestry z Białorusi

Wydział Informacji Społecznej


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl