Koncert Noworoczny – Wiedeńska Gala Operetki

Wczytuję mapę...

Data/Czas
06.01.2020
17:00 - 18:30

Lokalizacja
Kino "Sokół"

Wstęp
50 zł

Strona www
www.sck.art.pl


Starogardzkie Centrum Kultury tradycyjnie nowy rok inauguruje Koncertem Noworocznym 6 stycznia 2020 roku. Będzie to okazja do spotkania się mieszkańców przy muzyce słynnych arii operowych i znanych utworów najwybitniejszych kompozytorów. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w recepcji SCK i na stronie https://sck-bilety.interticket.pl/

W sali kina „Sokół” o godzinie 17:00 odbędzie się Wiedeńska Gala Operetki w wykonaniu zespołu śpiewaków operowych i solistów instrumentalistów „Artes Ensemble” pod dyrekcją artystyczną pianisty wirtuoza Andrzeja Janaszka – laureata prestiżowych konkursów i festiwali muzycznych. W programie noworocznego widowiska muzyka podziwiana i zachwycająca miliony melomanów na całym świecie niezmiennie od dziesiątek lat, znana z programów sal koncertowych, teatrów muzycznych, radia, telewizji, rozbrzmiewająca w najważniejszych ośrodkach muzycznych świata.

Zespół śpiewaków operowych i solistów instrumentalistów „Artes Ensemble” zachwycił już swą różnorodnością scenicznej akcji, feerią barwnych kostiumów, roztańczonych solistów, najsłynniejszych w świecie toastów, popisowych arii i duetów miłosnych oraz muzycznych fajerwerków, tysiące melomanów w całej Polsce i poza jej granicami. Przewidziany jest czynny udział publiczności. Wszystko to spięte jest wartką narracją z żartem, dobrym humorem i pozytywną energią występujących na scenie artystów muzyków. Artyści osobiście prowadzą konferansjerkę podczas koncertu, nawiązując wspaniały kontakt z publicznością. Zespół wirtuozów „Artes Ensemble” gwarantuje publiczności niezapomniane wrażenia artystyczne oraz wysokiej klasy muzyczną ucztę, szampańską zabawę i wyśmienitą rozrywkę, wzorem słynnych „Koncertów noworocznych” organizowanych przez Filharmoników Wiedeńskich i odbywających się niezmiennie od 1939 roku 1 stycznia w Wiedniu w Złotej Sali Wiedeńskiego Towarzystwa Muzycznego – Wiener Musikverein.

W programie „Wiedeńskiej Gali Operetki” w wirtuozowskich wykonaniach artystów zespołu Artes Ensemble zabrzmią najsłynniejsze muzyczne toasty świata: „Więc pijmy na chwałę miłości/Libiamo” z opery „La Traviata” G. Verdiego; triumfalny „Marsz Radetzkiego” J. Straussa (ojca); toast „Aria Toreadora” z opery „Carmen” G. Bizeta; walc „Nad pięknym modrym Dunajem” J. Straussa (syna); najpiękniejsze arie i duety miłosne mistrzów gatunku Fr. Lehara: „Usta milczą, dusza śpiewa” z operetki „Wesoła wdówka”; czardasz „Kiedy skrzypki grają” z operetki „Cygańska miłość”; „W rytm walczyka serce śpiewa” z operetki „Księżniczka czardasza” i „Ach, jedź do Varasdin” z operetki „Hrabina Marica” E. Kalmana; fragmenty z najsłynniejszej opery świata „Carmen” G. Bizeta; słynna hiszpańska pieśń „Granada” A. Lary; „Przetańczyć całą noc” z musicalu „My Fair Lady” Fr. Loewe oraz wiele innych wspaniałych utworów.

Zespół „Artes Ensemble” tworzą znakomici artyści, absolwenci Akademii Muzycznych w Bydgoszczy, Gdańsku, Poznaniu, Łodzi, Freiburgu i Zurychu, soliści oper i filharmonii, zajmujący się również działalnością pedagogiczną, posiadający w swych dorobkach artystycznych wiele nagród i wyróżnień w konkursach i festiwalach wokalnych, instrumentalnych i kameralnych w kraju i zagranicą.

Zespół wokalno – instrumentalny Artes Ensemble z powodzeniem koncertuje na scenach muzycznych i teatralnych w całej Polsce i za granicami, spotykając się z gorącym przyjęciem i uznaniem publiczności, krytyki i środowiska muzycznego, stale poszerzając rosnące rzesze fanów i wielbicieli ich muzycznego talentu i scenicznej ekspresji. Artes Ensemble w mistrzowskim stylu wykonuje perły muzyki klasycznej, jak i największe przeboje muzyki popularnej, widowiskowe gale operetkowe i operowe, słynne pieśni neapolitańskie i hiszpańskie, standardy muzyki filmowej, musicalowej, widowiska muzyczne o różnej tematyce. Zespół ma również w swym bogatym repertuarze muzykę flamenco, tango argentyńskie, węgierskie czardasze, walce wiedeńskie i angielskie, francuskie chansons, romanse rosyjskie, muzykę polską najwybitniejszych rodzimych twórców m.in. Fr. Chopina, St. Moniuszki, I. J. Paderewskiego, H. Wieniawskiego; polskie przeboje muzyki przedwojennej oraz koncerty okolicznościowe, świąteczne, patriotyczne i wiele innych.

Koncert Noworoczny odbędzie się pod patronatem Prezydenta Starogardu Gdańskiego.

Koncert Noworoczny - Wiedeńska Gala Operetki

WIS


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl