KONCERT NOWOROCZNY

Wczytuję mapę...

Data/Czas
11.01.2020
17:00 - 19:00

Lokalizacja
Osiedlowy Dom Kultury

Wstęp
10 zł

Strona www
odk.smkociewie.com.pl


11 stycznia 2020 o godzinie 17.00 zapraszamy do ODK na Noworoczny Koncert pianistyczny w wykonaniu Jennifer Schroeder!

Uznana pianistka zagra następujące utwory:
– Robert Schumann – Karnawał wiedeński op. 26,
– Cesar Franck – Preludium, fuga i wariacje op. 18,
– George Gershwin – preludium nr 1 i 2,
– Ignacy Jan Paderewski – Nokturn B-dur nr 4 op. 16,
– Siergiej Rachmaninow – Preludium D-dur nr 4 op. 23

W ramach koncertu otworzymy wystawę malarstwa zbiorowego pt: „Rokocińskie Anioły” w Galerii ODK.

Autorami wystawy malarstwa są mieszkańcy i terapeuci Domu Pomocy Społecznej w Rokocinie: Zdzisław Tichonow, Edward Malinowski, Zdzisław Wojtaś, Ryszard Gogół, Bogdan Lipiński, Jan Sypniewski, Marek Zblewski, Jarosław Federowicz.
Kierownictwo artystyczne nad twórcami objęły:
– malarka Katarzyna BanaśKa Karczewska,
– terapeutka Katarzyna Mokwa.

W ramach warsztatów malarskich w latach 2017-2019 w DPS Rokocin powstały niezwykłe obrazy olejne, których wyjątkowość wynika z połączenia sposobów postrzegania świata przez różne indywidualności; ze wspólnej – jednoczesnej – kilkuosobowej pracy nad obrazami; z aktywnego poznawania techniki olejnej i badania jej możliwości.

Bohaterami przedstawionych prac malarskich są Anioły. Każdy obraz to wynik formalnych, barwnych a nawet ideologicznych poszukiwań sposobu na przedstawianie wyobrażeń o istotach niebiańskich, posłańcach boskich, stróżach i opiekunach.

BILETY w cenie 10 zł dostępne w ODK!

Nota o pianistce:
Jennifer Schroeder ze Starogardu Gdańskiego jest młodą i bardzo uzdolnioną pianistką. Zdobyła pierwsze miejsce na 29. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w mieście Barletta we Włoszech, First Absolute Prize (nagrodę powyżej pierwszego miejsca) na 7. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Ischii, II miejsce na Young Euregio Piano Award w Geilenkirchen w Niemczech oraz III miejsce na IV. Danubia Talents International Music Competition w Budapeszcie. Obecnie studiuje w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie kształci się pod kierunkiem dr hab. Katarzyny Rajs.

Pianistka ukończyła z wyróżnieniem szkołę muzyczną pierwszego stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Starogardzie Gdańskim oraz drugiego stopnia w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu. Jest pianistką, obecnie studentką studiów podyplomowych Instrumentalistyki na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Jest dwukrotną stypendystką prezydenta Miasta Starogardu Gdańskiego. Corocznie bierze udział w Warszawskich Warsztatach Pianistycznych i kursach mistrzowskich, gdzie kształci się pod okiem wybitnych pedagogów, m. in. Alberto Bertino, Alexeya Sokolova, Joanny Marcinkowskiej, Zofii Antes, Czesława Stańczyka i Pawła Skrzypka. Brała również udział w lekcjach mistrzowskich ze światowej sławy pianistami takimi jak: Dina Yoffe, Alexis Golovin, Jean Bernard-Marie oraz Kiryl Keduk.

KONCERT NOWOROCZNY

WIS


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl