Koncert Andrzeja Piasecznego

Wczytuję mapę...

Data/Czas
17.02.2017
18:30 - 20:30

Lokalizacja
SCK - sala widowiskowa

Wstęp
80 zł

Strona www
www.sck.art.pl


Popularny polski wokalista Andrzej Piaseczny wystąpi w kinie „Sokół” 17 lutego br. o godzinie 18:30. Bilety w cenie 80 zł dostępne na stronach interticket.pl, kupbilecik.pl oraz w Empiku i Media Expert w Starogardzie Gd. (eventim.pl), kasie kina „Sokół”.

Andrzej Piaseczny to były wokalista zespołu Mafia.

W latach 1997-2010 występował w serialu „Złotopolscy”, w którym grał postać piosenkarza Kacpra „Górniaka” Złotopolskiego. Muzyczną karierę solową rozpoczął w 1998 roku. W tym samym roku wystąpił w duecie z Natalią Kukulską, z którą nagrał piosenkę „Jesteś blisko mnie”, a także wydał solowy singiel „Znam drogę swą” wykorzystany w ścieżce dźwiękowej do filmu „Magiczny miecz – Legenda Camelotu”. W 2001 roku z utworem „2 Long” reprezentował Polskę podczas 46. Konkursu Piosenki Eurowizji organizowanego w Kopenhadze. Wokalista współpracował z Sewerynem Krajewskim, z którym współtworzył m.in. płytę zatytułowaną „Spis rzeczy ulubionych”.

Andrzej Piaseczny to artysta, którego albumy z regularnością godną najlepszych szwajcarskich zegarków pokrywają się platyną. Nie inaczej jest z jego ostatnią płytą, wydaną w marcu 2015 roku – „Kalejdoskopem”, który platynowy stał się już w dniu premiery. Płytę poza autorskim „Kalejdoskopem szczęścia” wypełniły covery przebojów, które w latach 90-tych wylansowali m.in.: Kayah, Robert Gawliński, Varius Manx, Edyta Bartosiewicz, Myslovitz czy Dżem. To ulubione piosenki wokalisty, które na tej płycie dzięki pomysłowi Piasecznego i bogatym aranżacjom Roberta Lewandowskiego oraz 50-osobowej orkiestrze Metropole Orkest z Amsterdamu zyskały zupełnie nowy wymiar. Rozmach, majestatyczność, a momentami patetyczność nowych wersji piosenek lokuje tę płytę bliżej współczesnej klasyki niż popu.

Andrzej Piaseczny jest jurorem popularnego programu „The Voice of Poland”.

Bilet na koncert Andrzeja Piasecznego w Starogardzie Gdańskim może być miłym upominkiem z okazji zbliżających się walentynek.

Koncert Andrzeja Piasecznego

Wydział Informacji Społecznej


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl