Kolekcje Sztuki Polskiej ze zbiorów prywatnych

Wczytuję mapę...

Data/Czas
15.09.2017 - 25.10.2017
18:00

Lokalizacja
Starogardzkie Centrum Kultury

Wstęp
wolny

Strona www
www.sck.art.pl


Przed nami pierwsza wystawa z dwóch tegorocznych Sztuki Polskiej prezentująca prace z prywatnych kolekcji starogardzkich kolekcjonerów. Wystawa zaprezentuje ponad 40 prac polskich artystów z XIX, XX i XXI wieku. Będą to dzieła malarskie, graficzne i rysunkowe o wartości muzealnej.

Na wystawie znajdą się prace Juliusza i Wojciecha Kossaków, Jana Stanisławskiego, Magdaleny Abakanowicz, Wojciecha Weissa, Tadeusza Makowskiego i innych. Będzie to jedyna okazja aby zobaczyć dzieła uznanych twórców, które na co dzień znajdują się w zbiorach prywatnych.

Wernisaż wystawy odbędzie się 15 września 2017 r. (piątek) o godzinie 18:00 w Galerii „A” im. Michała Faryseja w Starogardzkim Centrum Kultury. Wystawa potrwa do 25 października br.

20 października br. wernisaż drugiej wystawy z cyklu „Sztuka Polska”. Będzie to indywidualna wystawa profesora Stanisława Baja wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, jednego z najbardziej cenionych współczesnych malarzy polskich. Autor zaprezentuje swój dorobek z okresu ostatnich kilku lat – portrety i pejzaże.

Kolekcje Sztuki Polskiej ze zbiorów prywatnych

Wydział Informacji Społecznej


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl