Kociewie ART na Święcie Kociewia w Gdańsku

Wczytuję mapę...

Data/Czas
27.07.2018 - 07.08.2018
00:00

Lokalizacja
Nadbałtyckie Centrum Kultury

Wstęp
wolny

Strona www
www.sck.art.pl


W ramach Jarmarku św. Dominika w Gdańsku 2 sierpnia odbędzie się „Święto Kociewia”. Oprócz uroczystego „Korowodu Kociewskiego” (godz. 14:00, przemarsz od Zielonej Bramy na Targ Węglowy) i występów artystycznych pn. „Unikaty z Kociewia” (godz. 15:00, Targ Węglowy) nowością będzie wystawa artystyczna pn. „Kociewie ART”.

Wystawa współczesnej sztuki z regionu Kociewia prezentowana jest od 27 lipca do 7 sierpnia w Nadbałtyckim Centrum Kultury, w Gdańsku. Wernisaż odbędzie się 2 sierpnia o godz. 17:00 i będzie połączony z wykładem okolicznościowym oraz koncertem kameralnym.

Prezentować będziemy również współczesna sztukę artystów z naszego Regionu. Przestrzeń wystawiennicza zostanie podzielona pomiędzy trzy instytucje z Kociewia: Starogardzkie Centrum Kultury, Fabrykę Sztuk z Tczewa oraz Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu.

W części wystawienniczej Starogardzkiego Centrum Kultury zostaną zaprezentowane prace grafiki, rysunku i malarstwa następujących artystów:
– Teresa Trzewik
– Zofia Sumczyńska
– Magdalena Haras
– Józef Olszynka
– Paweł Wyborski
– Krzysztof Bagorski
– Adam Haras.

Organizatorami „Święta Kociewia” w Gdańsku są Lokalna Organizacja Turystyczna „KOCIEWIE”, Starostwo Powiatowe i Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim.

Kociewie ART na Święcie Kociewia w Gdańsku

Wydział Informacji Społecznej


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl