Kino nieme z muzyką na żywo w Walentynki

Wczytuję mapę...

Data/Czas
14.02.2019
18:30 - 20:00

Lokalizacja
Kino "Sokół"

Wstęp
20 zł

Strona www
www.sck.art.pl


Starogardzkie Centrum Kultury i Dyskusyjny Klub Filmowy „Sokół” z okazji Walentynek organizuje projekcję filmu niemego z 1929 roku pt. „Kult Ciała” w reż. M. Waszyńskiego wraz oprawą muzyczną na żywo zespołu CZERWIE. Projekcja filmu odbędzie się 14 lutego 2019 roku w kinie „Sokół”, w Starogardzie Gdańskim. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w recepcji SCK.

W filmie „Kult Ciała” z 1929 roku występuje legendarny Eugeniusz Bodo. Czesław jest rzeźbiarzem. Poszukuje modelu do swej rzeźby „Nowa Wenus”. Poznaje piękną Hankę. Uważa ją za idealny model i skłania do pozowania. Wkrótce zakochuje się w niej, a ona w nim, miłością gwałtowną, niezrównaną… Pewnego dnia jego przyjaciel baron Stumberg przedstawia mu Hankę jako swoją narzeczoną. Zrozpaczony Czesław szuka zapomnienia w alkoholu. Kiedy Stumberg dowiaduje się o ich miłości, postanawia wyjechać z Hanką, by zapomniała o Czesławie. Odbywają podróż po Europie. Boże Narodzenie spędzają na Riwierze. Hanka wyznaje Stumbergowi, że nie może zapomnieć Czesława, który tymczasem stacza się coraz niżej, choć jego wystawiona w Zachęcie rzeźba zostaje nagrodzona i uznana za arcydzieło. Nikt nie rozpoznaje w obdartym, zarośniętym mężczyźnie jej autora… Kiedy Czesław idzie do swojego atelier, zastaje w nim Hankę, czekającą na niego z utęsknieniem i miłością.

W czasie projekcji filmu muzykę na żywo zaprezentuje zespół CZERWIE – niezależna polska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Stworzyli własny niepowtarzalny styl charakteryzujący się niekonwencjonalnym wykorzystaniem instrumentów muzycznych oraz będący fuzją wielu gatunków muzycznych. Grupa zagrała do tej pory ponad 600 koncertów w Polsce i Europie m. in. (Czechy, Słowacja, Węgry, Niemcy, Holandia, Wielka Brytania). CZERWIE znajdują się w ścisłej czołówce grup grających „na żywo” muzykę do filmów niemych.

Sponsorem wydarzenia są: Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych „STARKOM” i Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych „STARY LAS”.

/SCK/

Kino nieme z muzyką na żywo w Walentynki

WIS


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl