„Jak zajadłem psa” -monodram

Wczytuję mapę...

Data/Czas
17.08.2017
18:00 - 19:00

Lokalizacja
Muzeum Ziemi Kociewskiej

Wstęp
wstęp wolny

Strona www


JAK ZJADŁEM PSA” – wytrawny monodram wg przepisu Jewgienija Griszkowca ugotuje MATEUSZ ZAŁUSKA z teatru Czwartek w Tarnobrzegu.

WSTĘP WOLNY

Artykuł:
„Co zostaje z młodego chłopaka po dostaniu się w niszczące tryby rosyjskiej armii?

Zupełnie inny człowiek ze złamanym charakterem, psychiką i kręgosłupem życiowym. O zetknięciu się z realiami rosyjskiej armii opowiada bohater monodramu „Jak zjadłem psa”, któremu przyszło odbyć trzyletnią służbę wojskową w rosyjskiej marynarce wojennej. W rolę młodego rezerwisty wcielił się Mateusz Załuska, aktor Teatru Czwartek, który na scenie kameralnej Tarnobrzeskiego Domu Kultury wystąpił w monodramie Jewgienija Griszkowca.

Tekst współczesnego rosyjskiego dramaturga, jak większość jego utworów, z pozoru traktujący o banalnych sprawach, porusza jednak kwestie ważne dla każdego człowieka, mówi bowiem o jego marzeniach, dążeniach, ale także o lęku i pragnieniu zachowania człowieczeństwa. W sposób ciepły, okraszony niebanalną autoironią ukazuje swych bohaterów w sposób autentyczny i niewymuszony. Tak jak młodego mężczyznę z utworu „Jak zjadłem psa”, który po trzyletniej służbie w rosyjskiej marynarce wojennej wraca do rodzinnego domu. Do domu i rzeczywistości, które w jego oczach mocno zmieniły się w czasie nieobecności. Sytuacja skłania go do snucia różnych przemyśleń zabawnych, sentymentalnych, refleksyjnych.

Mateusz Załuska doskonale przemyślał tekst. Oglądając jego występ widz odnosił wrażenie, że mówi o sobie, o sobie jako marynarzu, powracającym do domu. Fantastycznie nakreślona postać bohatera dramatu zyskała olbrzymią sympatię widowni, czego najlepszym dowodem była gorąca owacja dla pana Mateusza.” tekst: Marta Woynarowska

Wstęp wolny

"Jak zajadłem psa" -monodram

Wydział Informacji Społecznej


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl