Inaugurację Roku Akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku S – Centrum

Wczytuję mapę...

Data/Czas
04.10.2017
17:00 - 18:15

Lokalizacja
Starogardzkie Centrum Kultury

Wstęp
wolny

Strona www
www.sck.art.pl


Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza na uroczystą Inaugurację Roku Akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku S – Centrum 2017/18. Uroczystość odbędzie się 4 października 2017 roku o godz. 17:00. Wykład inauguracyjny pt. „Aktywny Senior” wygłosi prawnik prelegent Adriana Sulewska.

Uniwersytet III Wieku, to doskonała propozycja dla osób będących na emeryturze, którego motto brzmi: „Nie dlatego przestajemy się bawić bo się starzejemy, ale starzejemy się bo przestajemy się bawić”(Goethe).

Uczelnia zaprasza seniorów, którzy chcą się realizować, rozwijać swoje pasje i marzenia. Dla studentów Uniwersytetu III Wieku S- Centrum przygotowano bogatą ofertę zajęć: plastyczne, rękodzielnicze, taneczne, nordic walking, informatyczne, teatralne, języka angielskiego, esperanto, j. włoskiego rehabilitacyjno-korekcyjne, kulinarne, fotografii, agua fitnesu, nauki pływania, pilatesu, zdrowy kręgosłup, chóru studenckiego. Wszystkie pracownie prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę nauczycieli i instruktorów.

Tradycją Uniwersytetu stały się środowe wykłady prowadzone przez ludzi różnych profesji. Organizowane są wycieczki, krajowe i zagraniczne, wyjazdy do teatru, spotkania integracyjne.

Uniwersytet III Wieku został stworzony z myślą o seniorach, którzy mają okazję poznać nowych przyjaciół, uczyć się czegoś nowego i przeżywać niezapomniane chwile. W ciągu minionych 11 lat z oferty Starogardzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „S-Centrum” skorzystało ponad 1700 seniorów. Znajomości i przyjaźnie zawarte w tym miejscu nierzadko wykroczyły poza uniwersyteckie mury. Studenci seniorzy to wyjątkowa grupa ludzi, która pokazując jak można aktywnie żyć na emeryturze, staje się przykładem dla innych.

Kontakt i informacje:
Ewa Landowska – SCK, pokój nr 202
Tel: 58 56 129 45, wew. 31 lub 885 236 000
email: utw.sck@gmail.com
Wpisowe wynosi 40 zł.

Inaugurację Roku Akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku S – Centrum

Wydział Informacji Społecznej


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl