Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019 UTW

Wczytuję mapę...

Data/Czas
03.10.2018
17:00 - 18:00

Lokalizacja
Starogardzkie Centrum Kultury

Wstęp
wolny

Strona www
www.sck.art.pl


Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza 3 października 2018 r. o godzinie 17:00 na Uroczystą Inaugurację Roku Akademickiego 2018/19 Uniwersytetu Trzeciego Wieku „S – Centrum”, która odbędzie się w Sali Widowiskowej. Wykład inauguracyjny pt. „Jak żyć szczęśliwie”, wygłosi psycholog Jakub Wett.

W październiku 2006 r. Starogardzkie Centrum Kultury na zebraniu założycielskim powołało w Starogardzie Gdańskim Uniwersytet III Wieku „S-Centrum”. Podpisano List Intencyjny i powołano Radę Programową dając początek tej działalności. Uruchomiono siedem pracowni tematycznych. Obecnie po 12 latach funkcjonowania uniwersytetu oferta edukacyjna rozszerzyła się do 20 pracowni o charakterze artystycznym, ruchowym, językowym, prozdrowotnym, humanistycznym i ścisłym.

Tradycją stały się środowe wykłady o różnorodnej tematyce, wycieczki krajowe i zagraniczne, wyjazdy do teatru, spotkania integracyjne.

Rolą naszego uniwersytetu jest aktywizacja seniorów, poprzez tworzenie odpowiedniego środowiska, umożliwianie poznawania nowych osób, rozwijanie pasji i realizowanie marzeń. W ciągu minionych lat z oferty uniwersytetu skorzystało ponad 2000 seniorów. Znajomości i przyjaźnie zawarte w tym miejscu nierzadko wykraczają poza uniwersyteckie mury. Studenci – Seniorzy to wyjątkowa grupa ludzi, która pokazuje jak można aktywnie żyć na emeryturze, stając się przykładem dla innych.

W tym roku Starogardzki Uniwersytet Trzeciego Wieku „S – Centrum” został laureatem konkursu o nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie dla Seniora” w kategorii Samorząd przyjazny seniorom – miejsce ulubione przez seniorów.

Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019 UTW

WIS


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl