III Kociewski Festiwal Nauki

Wczytuję mapę...

Data/Czas
04.10.2018
10:00 - 14:00

Lokalizacja
Pomorska Szkoła Wyższa

Wstęp
wolny

Strona www


Już po raz trzeci Fundacja Rozwoju Edukacji i Społeczności Lokalnych „In Fortes” zaprasza dzieci i młodzież oraz mieszkańców powiatu starogardzkiego do udziału w Kociewskim Festiwalu Nauki. Impreza popularno-naukowa odbędzie się 4 października w starogardzkich szkołach średnich, Pomorskiej Szkole Wyższej oraz instytucjach: Miejskiej Bibliotece Publicznej, Muzeum Ziemi Kociewskiej, Starogardzkim Centrum Kultury, Ognisku Pracy Pozaszkolnej i Sanepidzie.

– W tym roku będzie to jednodniowe spotkanie z osiągnięciami lokalnych instytucji i szkolnych kół zainteresowań –– mówi Marek Ejsmond z Fundacji „In Forest”. – Zależy nam na promocji kultury Ziemi Kociewskiej oraz pokazaniu mieszkańcom powiatu stargardzkiego działań edukacyjnej oferty szkół ponadgimnazjalnych i wyższych, a także lokalne przedsiębiorstwa – te, które w znacznym stopniu opierają swój rozwój na wykorzystywaniu wiedzy.

Uczestnicy festiwalu będą mieli możliwość poznania efektów i korzyści płynących z badań naukowych oraz sposobów ich wykorzystania w gospodarce, przedsiębiorczości, ochronie dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego, zarządzaniu i wielu innych dziedzinach życia społecznego. Zaproponowane im 4 października zajęcia mają pomóc rozwinąć w nich ciekawość świata i radość z jego poznawania oraz popularyzować osiągnięcia naukowe, edukacyjne, artystyczne, sportowych i technologiczne.

– Pragniemy udowodnić, że nauka nie zamyka się jedynie w księgach i teoriach naukowych, lecz można ją połączyć z ciekawą zabawą – dodaje organizator.

Na uczestników III Kociewskiego Festiwalu Nauki czekają:
1) pokazy naukowe,
2) warsztaty,
3) imprezy dedykowane dzieciom (gry edukacyjne, konkursy, zajęcia
artystycznoanimacyjne),
4) prezentacje przygotowane przez szkolne koła zainteresowań,
5) wizyty studyjne w firmach wykorzystujących innowacyjne technologie, wdrażające
procedury związane z ochroną środowiska lub wykorzystujące odnawialne źródła energii.

Łącznie ok. 150 wykładów, prezentacji, warsztatów dla ok. 4000 uczestników.

Udział we wszystkich imprezach festiwalowych jest bezpłatny.
Program Festiwalu Nauki Program KFN 2017

Festiwal organizowany jest przy współudziale finansowym Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim, Urzędu Miasta Starogard Gdański i Gminy Wiejskiej Starogard Gdański. Partnerami merytorycznymi są: Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Morski w Gdyni, i Ateneum Szkoła Wyższa w Gdańsku. Partnerem medialnym wydarzenia jest „Dziennik Bałtycki”, „Radio Głos”, Gazeta Kociewska i Kociewiak.pl

III Kociewski Festiwal Nauki

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl