II Piknik Kociewiacy dla Hospicjum

Wczytuję mapę...

Data/Czas
28.04.2019
11:00 - 16:00

Lokalizacja
Starogardzkie Centrum Kultury

Wstęp
wolny

Strona www
www.starogard.pl


W niedzielę 28 kwietnia odbędzie się drugi piknik „Kociewiacy dla Hospicjum”. Od godziny 11:00 przy SCK będzie można zobaczyć występy lubianych grup artystycznych i muzycznych z naszego powiatu.

Odbędą się licytacje charytatywne, w ramach których będzie można wylicytować warsztaty wokalne z Anią Szarmach, kurs prawa jazdy od firmy WIRAŻ, koszulkę SKS Sportowa i wiele innych. Przewidziane są atrakcje dla dzieci zorganizowane przez Hufiec Starogard Gdański, Fabrykę Imprezy, Stowarzyszenie „Można Inaczej” i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Odbędą się też warsztaty origami i lepienia z gliny.

Organizatorzy zapraszają również do kosztowania kociewskich specjałów przygotowanych przez okoliczne Koła Gospodyń Wiejskich.

Dzień wcześniej, w godz. 18:00 – 20:00, przy Centrum Rehabilitacyjno-Leczniczym Medpharma odbędzie się spotkanie z piosenką harcerską.

Piknik jest kontynuacją działań z 2017 roku na rzecz Hospicjum w Starogardzie Gdańskim, a jego celem jest uwrażliwienie społeczeństwa oraz zebranie środków na potrzeby pacjentów i ich rodzin znajdujących się pod opieką hospicjum stacjonarnego i domowego. Hospicjum stacjonarne znajduje się w Centrum Rehabilitacyjno-Leczniczym Medpharma w Nowej Wsi Rzecznej. Od października 2017 pełni całościową opiekę nad chorymi na nieuleczalne, nie poddające się leczeniu przyczynowemu choroby.

Hospicjum można wspomóc przesyłając datki na Konto Stowarzyszenia „Można Inaczej” : 63 1090 2590 0000 3207 6682 z dopiskiem Hospicjum.

II Piknik Kociewiacy dla Hospicjum

Wydział Informacji Społecznej


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl