I Kociewskie Targi Wydawnicze

Wczytuję mapę...

Data/Czas
11.09.2015 - 13.09.2015
Całodniowe

Lokalizacja
Miejska Biblioteka Publiczna

Wstęp
bezpłatny

Strona www
http://ktw.mbpstarogard.pl


I Kociewskie Targi Wydawnicze skierowane są do autorów: pisarzy, poetów czy ilustratorów oraz wydawnictw i drukarń, także, a może przede wszystkim do mieszkańców Kociewia, Pomorza i kraju.

Targi w Starogardzie stwarzają możliwość, po raz pierwszy na taką skalę, zapoznania się z dorobkiem kulturalnym kociewskiej branży wydawniczej w wymiarze ponadlokalnym. Kociewskie targi pozwolą na przeprowadzenie swoistego remanentu literatury Kociewia, zwłaszcza tej wydawanej współcześnie.

I Kociewskie Targi Wydawnicze zorganizowane w formie plenerowego przeglądu połączonego z warsztatami, wystawami i występami artystycznymi oraz spotkaniami autorskimi twórców publicystyki i literatury z Kociewia, będą platformą do zawiązania realnej współpracy biznesowej na płaszczyźnie twórca – producent – konsument produktów kulturalnych.

W ramach targów rozstrzygnięty zostanie konkurs na najbardziej wartościową pozycję wydawniczą targów, a jej twórcy zostaną utytułowani i nagrodzeni. Wystawy organizowane podczas targów pozwolą zapoznać się z procesem tworzenia książki od słowa do gotowego produktu, a także poznać ofertę kulturalną placówek z terenu Kociewia.

Kociewskie targi zostały włączone do kalendarza wydarzeń V Kongresu Kociewskiego.

I Kociewskie Targi Wydawnicze

WIS

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl