Festiwal Muzyki Organowej

Wczytuję mapę...

Data/Czas
05.05.2019 - 16.06.2019
00:00

Lokalizacja
Starogard Gdański

Wstęp
Wolny

Strona www


Trwa III Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej na Kociewiu. Koncerty odbyły się już Skarszewach i w Zblewie. Następne koncerty odbędą się również w Starogardzie Gdańskim.

W drugą niedzielę czerwca o godzinie 19:00 odbędzie się w Starogardzie Gdańskim w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa koncert organowy. Wystąpi polski wirtuoz organów – profesor Bogdan Narloch ze Szczecina. W programie koncertu znajdą się arcydzieła światowej muzyki organowej w mistrzowskim wykonaniu. 

Kolejne koncerty planowane są na 16. czerwca o godz. 17:00  w Skarszewach w kościele pw. św. Michała Archanioła. Wystąpi duet w składzie Ewa Bąk (Bielska-Biała)- organy oraz dr Marcin Ciszewski (Gdańsk)- kontratenor. Podczas tego koncertu usłyszymy utwory wokalno-organowe. Finałowy koncert można będzie usłyszeć w kościele na Łapiszewie. Podczas ytego koncertu wystąpi niemiecki wirtuoz organów Thomas Cornelius, który na co dzień pełni funkcję organisty w słynnej Elbphilharmonie w Hamburgu. 

Wstęp na wszystkie koncerty jest darmowy.  Organizatorem jest Fundacja Promocji Sztuki im. Feliksa Nowowiejskiego.  Sponsorem oficjalnym festiwalu jest Grupa Energa. Festiwal objął honorowym patronatem J.E. Ks Bp dr Ryszard Kasyna. Wydarzenie zostało dofinansowany ze środków Urzędu Gminy Miejskiej Starogard Gdański oraz Gminy Zblewo.

Festiwal Muzyki Organowej

Joanna Jaśkowiak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6028
joanna.jaskowiak@um.starogard.pl