Dzień Dziecka ze służbami mundurowymi

Wczytuję mapę...

Data/Czas
02.06.2019
12:00 - 17:00

Lokalizacja
Juranda ze Spychowa Starogard

Wstęp
wolny

Strona www


2 czerwca strażacy i policjanci ze Starogardu Gdańskiego zapraszają wszystkich najmłodszych mieszkańców miasta na otwarty dzień dziecka. Impreza odbędzie się na placu przy ulicy Zblewskiej naprzeciwko budynku Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim. Jak co roku, tak i tym razem nie zabraknie ciekawych atrakcji.

W niedzielę 2 czerwca o godzinie 12.00 na placu przy ul. Zblewskiej w Starogardzie Gdańskim, naprzeciwko budynku komendy policji rozpocznie się festyn z okazji obchodów Dnia Dziecka pn. „Policjanci i Strażacy Dzieciom”.

Policjanci i strażacy przygotowali dla dzieci i młodzieży wiele konkursów edukacyjno-profilaktycznych, quizów i zabaw. Będzie można zobaczyć z bliska sprzęt, jaki na co dzień używają strażnicy porządku i bezpieczeństwa. Każdy uczestnik festynu, dzięki specjalnym goglom, które zniekształcają widzenie, będzie mógł zobaczyć, w jaki sposób na nasze zmysły działa alkohol lub narkotyki.

Oprócz konkursu plastycznego i malowania twarzy, organizatorzy przygotowali dla dzieci między innymi dmuchańce, pokaz umiejętności psów policyjnych, pokazy ratownictwa oraz zabawę z wodą. Każde dziecko będzie miało okazję do tego, aby zobaczyć z bliska radiowóz, motocykl, a także sprzęt i pojazdy straży pożarnej. Atmosferę festynu wzbogacą występy zespołu muzycznego „Czarna Nuta”.

Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Starogardu Gdańskiego. Organizatorem imprezy jest Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów, Komenda Powiatowa Policji w Starogardzie Gdańskim oraz Państwowa Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim.

Dzień Dziecka ze służbami mundurowymi

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl