Dobranoc, Starogard! Michał Majewski

Wczytuję mapę...

Data/Czas
30.11.2018
18:00 - 20:00

Lokalizacja
Galeria "A" SCK

Wstęp

Strona www


Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Michała Majewskiego z kolekcji pt. „Dobranoc, Starogard!”. W piątek, 30 listopada o godzinie 18.00 w Galerii A Starogardzkiego Centrum Kultury będzie można zobaczyć kilkadziesiąt fantastycznych zdjęć naszego miasta.

Michał Majewski pokazuje Starogard nocą w bardzo oryginalny sposób. Miejskie krajobrazy, zapisane w jego kadrach, urzekają subtelnością wyrazu, malowniczością i tajemnicą. Przypominają obrazy malowane na płótnie z przełomu XIX i XX wieku. Tę wyjątkową kolekcję fotografii będzie można podziwiać w Galerii A do 20 grudnia.

Michał Majewski studiował na Wydziale Mechanicznym Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni. Po prawie 10 latach pracy na statkach Polskich Linii Oceanicznych i Chipolbroku zszedł na ląd, gdzie swoje hobby – snycerstwo – zamienił w profesję. Po dziś dzień rzeźbi w drewnie, robi artystyczną stolarkę, renowację starych mebli, a także fotografuje.

W roku 2012 zadebiutował jako literat na łamach Kwartalnika Społeczno-Kulturalnego Dolnego Powiśla i Żuław „Prowincja” opowiadaniem pt. „Zieliński” – nr 4(10)/2012. Później publikował kolejne opowiadania i eseje. Jest autorem powieści „Jadzia”, za którą otrzymał wiele nagród, m.in. „Kociewskie Pióro 2015”. W ubiegłym roku zagościł na łamach Dwumiesięcznika Literackiego TOPOS (1/152/2017), tekstem „Śmierć także jest poezją”.

Wystawa została zrealizowana przy wsparciu Gminy Miejskiej Starogard Gdański w ramach Inicjatywy Lokalnej.

Dobranoc, Starogard! Michał Majewski

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl