Dni Starogardu – V Wielki Jarmark Kociewski – występ Jerzego Kryszaka

Wczytuję mapę...

Data/Czas
01.07.2017
18:00 - 19:00

Lokalizacja
Starogard Gdański

Wstęp
bezpłatnie

Strona www
www.sck.art.pl


Tradycją ostatnich lat podczas Dni Starogardu są występy artystów kabaretowych. Starogardzkie Centrum Kultury ogłasza, że w tym roku 1 lipca na scenie Święta Miasta wystąpi Jerzy Kryszak.

Jerzy Kryszak urodził się w Kaliszu, aktor, satyryk, felietonista, reżyser, scenarzysta, mąż, ojciec, brat, kucharz, ogrodnik, kierowca, fotograf. Sadzi, plewi, śpiewa, recytuje, pomrukuje, komentuje, bawi, wzrusza. Ludzi lubi, szanuje, podziwia, czasem nie cierpi. Kocha żonę, synów, siebie, naturę. Taką ma naturę i naturalną potrzebę.

Po ukończeniu PWST w Krakowie zagościł w Teatrze im. J. Słowackiego skąd po kilku latach przeniósł się do warszawskiego Teatru Ateneum kierowanego przez jedną najwybitniejszych postaci polskiego teatru – Janusza Warmińskiego. Popularność przyniosły mu role teatralne od Robespierre’a po Hamleta, filmy od „Wodzireja” przez „Thais”, „Mężczyznę niepotrzebnego”, seriale „Kanclerz”, „Akwen Eldorado”, „Alternatywy 4” oraz dziesiątki teatrów TV i programów rozrywkowych.

W latach 1991-1993 wraz z Andrzejem Zaorskim i Marcinem Wolskim redagował w TVP 1 „Polskie ZOO”. Znany jest też z programów telewizyjnych takich jak: „Mój pierwszy raz”, „Dzień Kangura”, „Uważaj na kioskarza”.

W latach dziewięćdziesiątych odszedł od teatru i kina i zajął się twórczością kabaretową. Występował w programie HBO na Stojaka, emitowanym na antenie HBO i HBO Comedy. Często bierze udział w Kabaretonach. Swoimi występami niejednokrotnie doprowadza publiczność do łez, jednak jego teksty nie dają się powtórzyć w formie dowcipu. Jerzego Kryszaka trzeba zobaczyć na żywo, gdyż jest wybitną postacią polskiej sceny satyrycznej, ale jak sam mówi o sobie „nie-kabareciarzem”. Stojąc sam na scenie przez dwadzieścia lat nie wiedział, że jest stand up… standup… standupistą… standuperem… W PRL-u mógłby być standupeerelem, lub krócej – duperelem.

Badania dowodzą, że Jerzy Kryszak obcina włosy dwa razy do roku – z okazji Wielkanocy i Bożego Narodzenia. Natomiast z okazji urodzin je czesze.

Dni Starogardu – V Wielki Jarmark Kociewski – występ Jerzego Kryszaka

WIS


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl