Dni Starogardu – V Wielki Jarmark Kociewski – koncert Ewy Farny

Wczytuję mapę...

Data/Czas
30.06.2017
21:00 - 22:30

Lokalizacja
Plac obok Galerii Neptun

Wstęp
wolny

Strona www
www.sck.art.pl


Artystka popularna zarówno w Czechach jak i Polsce – Ewa Farna – wystąpi 30 czerwca br. podczas „Dni Starogardu – V Wielkiego Jarmarku Kociewskiego”. Ostatnia jej przebojowa piosenka pt. „Wszystko albo nic” od stycznia tego roku jest jedną z najczęściej emitowanych w stacjach radiowych. Singiel zyskał status złotej płyty.

Ewa Farna urodziła się w Trzyńcu (Czechy). Mieszka w Czechach, a dokładniej w Wędryni. Pochodzi z polskiej rodziny mieszkającej na Zaolziu, w której domu mówi się gwarą cieszyńską. Od dziecka związana była z muzyką, brała aktywny udział w konkursach i przeglądach piosenek, grała również na fortepianie.

Pierwsza płyta piosenkarki pojawiła się na czeskim rynku 6 listopada 2006 roku – „Měls mě vůbec rád”, album okazał się hitem i cieszył się wielką popularnością (uzyskał podwójną platynę). Druga płyta: „Ticho”, ukazała się 1 października 2007 roku, również uzyskała status platynowej płyty w Czechach. 7 listopada 2008 roku ukazało się koncertowe DVD, zarejestrowane w Pradze 17 czerwca 2008 pt: „Blíž ke hvězdám”. DVD zyskało nagrodę najlepiej sprzedawanego w Czechach. Rok później na rynku czeskim pojawiła się płyta „Virtuální” i tym samym następna trasa koncertowa.

Na polski rynek Ewa weszła 9 listopada 2007 płytą: „Sam na sam”, album został wydany przez Universal Music Polska. Była to polska wersja albumu: „Měls mě vůbec rád”. Druga polska płyta ukazała się 16 marca 2009. Album nosił tytuł: „Cicho” i właśnie ten album zdobył na festiwalu Sopot Hit Festiwal- tytuł albumu roku. Ponadto piosenka „Cicho” została hitem lata 2009. Trzecim albumem jaki ukazał się na polskim rynku 5 listopada 2010 roku była „EWAkuacja”. Z płyty pochodzą takie single jak „EWAkuacja”, „Bez Łez”, „Nie przegap” czy tytułowy utwór do młodzieżowego filmu Disney’a „Camp Rock 2- Wielki Finał”.

W 2011 roku zdobyła na MTV Europe Music Awards nagrodę w kategorii Najlepszy Polski Artysta.

Jesienią 2012 r. Ewa Farna pojawiła się jako Trener swej drużyny w 3 edycji „Bitwy na głosy”, gdzie dotarła do samego finału, wiosną 2013 r. zasiadła w jury słowacko- czeskiego „Superstar”- odpowiednika polskiego „Idola”, a rok później została najmłodszym, czwartym jurorem polskiego X Factora (prowadziła grupę „Dziewczyny 16–24 lat”, w której były Marta Bijan – 2. miejsce, Magdalena Bal – 8. miejsce, Daria Zawiałow – 9. miejsce).

W listopadzie 2013 r. światło dzienne ujrzała jej najbardziej dojrzała i osobista płyta „(W)inna”, która już w styczniu pokryła się złotem! W 2014 r. na rynku czeskim pojawił się bliźniaki „(W)innej” pod tytułem „Leporelo”.

23 sierpnia 2014 roku na Polsat Sopot Festival otrzymała Słowika Publiczności (za piosenkę „Cicho”).

6 listopada 2015 roku premierę miała piąta polskojęzyczna płyta piosenkarki zatytułowana Inna, która promowana była przez singiel „Tu”. Album składał się z dwóch części, z czego pierwsza zawierała dziewięć przebojów artystki w wersji akustycznej, natomiast druga trzy premierowe piosenki i duet z Tomaszem Lubertem.

11 listopada 2016 roku odbył się koncert celebrujący dziesięciolecie pracy artystycznej piosenkarki w Czechach. Wydarzenie miało miejsce w Pradze i było to pierwsze przedsięwzięcie muzyczne, w którym Farna wystąpiła również w roli producenta.

Obecnie Ewa Farna zasiada w komisji jurorskiej programu „Idol” emitowanego w telewizji Polsat.

6 stycznia 2017 roku do kin trafiła animacja „Sing”, gdzie głosu jednej z postaci użyczyła Ewa Farna. Wokalistka także zaśpiewała piosenkę do filmu.

W styczniu br. wydała utwór „Wszystko albo nic” promujący polsko-czesko-słowacki film „Wszystko albo nic”. Piosenka od wielu tygodni nie schodzi z wysokich notowań list przebojów.

Od marca 2017 prowadzi program „To lubię!” w radiu RMF FM.

Dni Starogardu – V Wielki Jarmark Kociewski – koncert Ewy Farny

Wydział Informacji Społecznej


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl