DKF „Sokół” film pt. „Szczęśliwy Lazzaro”

Wczytuję mapę...

Data/Czas
25.04.2019
18:30 - 20:00

Lokalizacja
Kino "Sokół"

Wstęp
Bilety 5, 10 i 12 zł

Strona www
www.sck.art.pl


Dyskusyjny Klub Filmowy „Sokół” zaprasza na spotkanie 25 kwietnia br. o godz. 18:30 do kina „Sokół” i projekcję filmu pt. „Szczęśliwy Lazzaro”. Bilety w cenie 5 zł – młodzież za okazaniem legitymacji, 10 zł – studenci UTW, 12 zł – bilet normalny.

Nowy film wielokrotnie nagradzanej autorki „Cudów” Alice Rohrwacher, w którym jedną z głównych ról zagrała siostra reżyserki, równie utalentowana Alba Rohrwacher.

„Szczęśliwy Lazzaro” zdobył wiele nagród na światowych festiwalach, m.in. za najlepszy scenariusz na festiwalu w Cannes.

„Tym filmem Rohrwacher wyrasta na jeden z najwyrazistszych głosów autorskiego kina europejskiego. Esencja Włoch, esencja kina.” Artur Zaborski, Interia.

„Szczęśliwy Lazzaro” to oniryczna opowieść na styku włoskiego neorealizmu i realizmu magicznego. Koncentruje się wokół spotkania Lazzaro, chłopaka tak poczciwego, że często brany jest za pomyleńca, z pięknoduchem Tancredim, młodym szlachcicem o nad wyraz wybujałej wyobraźni.

Życie ich obu w odizolowanej wiosce pasterskiej Inviolata toczy się pod dyktando okropnej markizy Alfonsiny de Luny, królowej imperium tytoniowego i zarazem matki Tancrediego.

Lojalna więź między młodymi mężczyznami zostaje przypieczętowana, kiedy Tancredi prosi Lazzaro, aby ten pomógł mu zorganizować własne porwanie.

Ten dziwny i nieprawdopodobny sojusz jest objawieniem dla Lazzaro i owocuje przyjaźnią tak cenną, że bohater będzie nawet podróżować w czasie i przestrzeni w poszukiwaniu Tancrediego. Pierwszy raz w życiu Lazzaro trafi także do wielkiego miasta…

Reżyseria: Alice Rohrwacher
Scenariusz: Alice Rohrwacher
Obsada: Adriano Tardiolo, Luca Chikovani, Alba Rohrwacher,
Zdjęcia: Hélene Louvart
Producenci: Włochy, Szwajcaria, Francja, Niemcy
Gatunek: Komediodramat
Rok produkcji: 2018
Czas trwania: 125 min
Tytuł oryginalny: Lazzaro felice

Dyskusyjny klub filmowy (DKF) to zrzeszenie miłośników sztuki filmowej, mające na celu pogłębianie wiedzy członków klubu na temat tej sztuki oraz jej popularyzację. Głównym sposobem realizacji tych celów są projekcje filmów o wysokich walorach artystycznych lub poznawczych. Jednak z założenia DKF nie ogranicza się tylko do takiej formy, uzupełniając projekcje o prelekcje, dyskusje, spotkania z twórcami, publikacje.

/SCK/aurorafilms.pl/

DKF "Sokół" film pt. "Szczęśliwy Lazzaro"

Wydział Informacji Społecznej


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl