DKF „Sokół” film pt. „Ramen. Smak wspomnień”

Wczytuję mapę...

Data/Czas
17.10.2019
18:30 - 20:00

Lokalizacja
Kino "Sokół"

Wstęp
Bilety 5, 10 i 12 zł

Strona www


Dyskusyjny Klub Filmowy „Sokół” zaprasza na powakacyjne spotkanie 17 października br. o godz. 18:30 do kina „Sokół” i projekcję filmu pt. „Ramen. Smak wspomnień”. Bilety w cenie 5 zł – młodzież za okazaniem legitymacji, 10 zł – studenci UTW, 12 zł – bilet normalny.

Kolejna po „Kwiecie wiśni i czerwonej fasoli” azjatycka strawa dla ducha. „Ramen. Smak wspomnień” to inspirujący oraz wzruszający film dla nienasyconych smakoszy i nieuleczalnych romantyków.

Prezentowany w sekcji Kino Kulinarne 68. MFF w Berlinie nowy film najsłynniejszego singapurskiego reżysera Erica Khoo, autora „Tatsumi”, „12 pięter” i „Bądź ze mną”.

Masato jest młodym kucharzem specjalizującym się w ramenach. Po nagłej śmierci swojego oschłego ojca, chłopak pakuje walizkę i przeprowadza się z japońskiego Takasaki do Singapuru, gdzie ma nadzieję odkryć tajemnicę związku swoich rodziców.

Bohater ma przy sobie czerwony notatnik – pełen refleksji i starych zdjęć – pozostawiony przez swoją singapurską matkę, która zmarła, gdy Masato miał zaledwie dziesięć lat.

W Singapurze kucharz poznaje Miki, japońską blogerkę i samotną matkę, która pomaga mu odnaleźć wuja Wee ze strony matki, właściciela restauracji Bak Kut Teh. Przy okazji Masato odkrywa, że jego babka Lee wciąż żyje i posiada klucz do tyleż romantycznej, co burzliwej historii miłosnej rodziców chłopaka.

Masato wraz babcią spróbują wzajemnie wyleczyć swoje skołatane dusze w kuchni, gdzie wspólnie przygotowywane posiłki staną się czymś więcej niż sumą składników.

Reżyseria: Eric Khoo
Scenariusz: Fong Cheng Tan, Kim Hoh Wong
Obsada: Takumi Saito, Seiko Matsuda, Mark Lee
Zdjęcia: Brian Gothong Tan
Muzyka: Kevin Mathews, Christine Sham
Producenci: Singapur, Japonia, Francja

Gatunek: Melodramat, kulinarny
Rok produkcji: 2018
Czas trwania: 89 min
Tytuł oryginalny: Ramen Teh

Dyskusyjny Klub Filmowy (DKF) to zrzeszenie miłośników sztuki filmowej, mające na celu pogłębianie wiedzy członków klubu na temat tej sztuki oraz jej popularyzację. Głównym sposobem realizacji tych celów są projekcje filmów o wysokich walorach artystycznych lub poznawczych. Jednak z założenia DKF nie ogranicza się tylko do takiej formy, uzupełniając projekcje o prelekcje, dyskusje, spotkania z twórcami, publikacje.

/SCK/aurorafilms.pl/

DKF "Sokół" film pt. "Ramen. Smak wspomnień"

Wydział Informacji Społecznej


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl