DKF „Sokół” film pt. „Personal Shopper”

Wczytuję mapę...

Data/Czas
25.05.2017
18:30 - 20:00

Lokalizacja
SCK - sala widowiskowa

Wstęp
5, 10, 12 zł

Strona www
www.sck.art.pl


Dyskusyjny Klub Filmowy „Sokół” zaprasza na spotkanie 25 maja br. o godz. 18:30 do kina „Sokół” i projekcję filmu pt. „Personal Shopper”. Bilety w cenie 5 zł – młodzież za okazaniem legitymacji, 10 zł – studenci UTW, 12 zł – bilet normalny.

Film „Personal Shopper” wyreżyserował Oliver Assayas (Najlepsza reżyseria w Cannes), a główną rolę zagrała Kristen Stewart.

Amerykanka w Paryżu. Maureen zarabia na życie jako asystentka i stylistka znanej z pierwszych stron gazet celebrytki Kyry. Choć początkowo jej praca ogranicza się do odbierania ze sklepów kreacji, Maureen szybko zaczyna przekraczać kolejne granice – pod nieobecność pracodawczyni zostaje na noc w jej luksusowym mieszkaniu oraz przymierza bajecznie drogie ubrania. Maureen ma też inną, znacznie mroczniejszą tajemnicę. Jest utalentowanym medium, a za jej przyjazdem do Francji stoi nie tyle chęć zarobienia pieniędzy, ile pragnienie skontaktowania się ze zmarłym bratem bliźniakiem Lewisem.

Zdjęcia do filmu kręcono w Maskat (Oman), Londynie (Anglia, Wielka Brytania), Pradze (Czechy) i Paryżu (Francja).

Dyskusyjny klub filmowy (DKF) to zrzeszenie miłośników sztuki filmowej, mające na celu pogłębianie wiedzy członków klubu na temat tej sztuki oraz jej popularyzację. Głównym sposobem realizacji tych celów są projekcje filmów o wysokich walorach artystycznych lub poznawczych. Jednak z założenia DKF nie ogranicza się tylko do takiej formy, uzupełniając projekcje o prelekcje, dyskusje, spotkania z twórcami, publikacje.

DKF "Sokół" film pt. "Personal Shopper"

Wydział Informacji Społecznej


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl