DKF „Sokół” film pt. „Party”

Wczytuję mapę...

Data/Czas
26.09.2019
18:30 - 20:00

Lokalizacja
Kino "Sokół"

Wstęp
Bilety 5, 10 i 12 zł

Strona www
www.sck.art.pl


Dyskusyjny Klub Filmowy „Sokół” zaprasza na powakacyjne spotkanie 26 września br. o godz. 18:30 do kina „Sokół” i projekcję filmu pt. „Party”. Bilety w cenie 5 zł – młodzież za okazaniem legitymacji, 10 zł – studenci UTW, 12 zł – bilet normalny.

Film „Party” był pokazywany w konkursie głównym na festiwalu Berlinale w 2017 roku. Znakomita farsa z życia wyższych sfer w gwiazdorskiej obsadzie (Kristin Scott Thomas, Patricia Clarkson, Timothy Spall, Cillian Murphy).

Janet (Kristin Scott Thomas) organizuje domowe przyjęcie w gronie najbliższych, aby uczcić swój awans na ministra zdrowia w brytyjskim rządzie.

Wśród gości są sarkastyczna April (Patricia Clarkson) i jej mąż Gottfried (Bruno Ganz), zwolennik medycyny alternatywnej; para wyzwolonych lesbijek – Martha (Cherry Jones) oraz jej o kilkanaście lat młodsza partnerka Jinny (Emily Mortimer); dziwnie podenerwowany bankier Tom (Cillian Murphy), który zaczyna imprezę od wciągnięcia kreski kokainy w toalecie.

Tymczasem mąż gospodyni, Bill (Timothy Spall), zdaje się kompletnie niezainteresowany całą sytuacją. Siedzi osowiały na środku salonu, bez słowa sączy wino i tylko od czasu do czasu puszcza ekscentryczną muzykę z płyty winylowej.

Sytuacja robi się coraz bardziej napięta…

NAGRODY I FESTIWALE:
2017 –67. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie (konkurs główny)
2017 – 67. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie – Nagroda Gildii Filmowców dla Sally Potter
2017 – Nagrody Niezależnego Kina Brytyjskiego, najlepsza aktorka drugoplanowa, Patricia Clarkson (nominacja)
2017 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Melbourne – konkurs główny
2017 – Międzynarodowy Festwial w Valladolid – Nagroda Rainbow Spike dla Sally Potter

Reżyseria: Sally Potter
Scenariusz: Sally Potter
Obsada: Kristin Scott Thomas, Patricia Clarkson, Timothy Spall, Cillian Murphy
Zdjęcia: Aleksiej Rodionow
Producenci: Wielka Brytania

Gatunek: Czarna komedia
Rok produkcji: 2017
Czas trwania: 71 min
Tytuł oryginalny: The Party

Dyskusyjny klub filmowy (DKF) to zrzeszenie miłośników sztuki filmowej, mające na celu pogłębianie wiedzy członków klubu na temat tej sztuki oraz jej popularyzację. Głównym sposobem realizacji tych celów są projekcje filmów o wysokich walorach artystycznych lub poznawczych. Jednak z założenia DKF nie ogranicza się tylko do takiej formy, uzupełniając projekcje o prelekcje, dyskusje, spotkania z twórcami, publikacje.

/SCK/aurorafilms.pl/

DKF "Sokół" film pt. "Party"

WIS


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl