DKF „Sokół” film pt. „Nauczycielka”

Wczytuję mapę...

Data/Czas
23.02.2017
18:30 - 20:15

Lokalizacja
SCK - sala widowiskowa

Wstęp
5, 10, 12 zł

Strona www
www.sck.art.pl


Dyskusyjny Klub Filmowy „Sokół” zaprasza na spotkanie 23 lutego br. o godz. 18:30 do kina „Sokół” i projekcję filmu czeskiego pt. „Nauczycielka” w reżyserii Jana Hřebejka. Bilety w cenie 5 zł – młodzież za okazaniem legitymacji, 10 zł – studenci UTW, 12 zł – bilet normalny.

Reżyser jest czeskim mistrzem dekonstrukcji ludzkiej psychiki.  Jego ulubionym tematem jest tajemnica, która determinuje żywot bohaterów i wszystkich tych, którzy przebywają w ich otoczeniu. Tym razem jednak swoją obsesję potraktował w sposób przewrotny. W „Nauczycielce” nie ma tajemnicy. Jest tylko milczenie, które staje się przyzwoleniem na kolesiostwo, terror, okrucieństwo i związany z tym strach.

Wczesne lata 80. w Czechosłowacji. Dyrektor szkoły podstawowej zwołuje nadzwyczajne zebranie rodziców, podczas którego przedstwia zarzuty przeciwko miłej, empatycznej nauczycielce pani Drazděchovej. Oskarża ją o wykorzystywanie uczniów do manipulowania rodzicami w celu zapewnienia sobie darmowej pomocy w pracach domowych, naprawę sprzętów a nawet romans. Czy ktokolwiek z rodziców sprzeciwi się oskarżeniom dyrektora? Czy zmowa milczenia pogrąży nauczycielkę?

Dyskusyjny klub filmowy (DKF) to zrzeszenie miłośników sztuki filmowej, którego celem jest pogłębianie wiedzy członków klubu na temat tej sztuki oraz jej popularyzacja. Głównym sposobem realizacji tych zamierzeń są projekcje filmów o wysokich walorach artystycznych lub poznawczych. Jednak z założenia DKF nie ogranicza się tylko do takiej formy, uzupełniając prelekcje o dyskusje, spotkania z twórcami i luźne rozmowy na temat filmów.

DKF "Sokół" film pt. "Nauczycielka"

Wydział Informacji Społecznej


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl