DKF „Sokół” film pt. „Młodość Astrid”

Wczytuję mapę...

Data/Czas
21.03.2019
18:30 - 20:00

Lokalizacja
Kino "Sokół"

Wstęp
Bilety 5, 10 i 12 zł

Strona www
www.sck.art.pl


Dyskusyjny Klub Filmowy „Sokół” zaprasza na spotkanie 21 marca br. o godz. 18:30 do kina „Sokół” i projekcję filmu pt. „Młodość Astrid”. Bilety w cenie 5 zł – młodzież za okazaniem legitymacji, 10 zł – studenci UTW, 12 zł – bilet normalny.

Porywająca biografia ikony literatury młodzieżowej – Astrid Lindgren, pokazująca młodość i początki kariery pisarki. W rolę tytułową brawurowo wciela się Alba August, duńska aktorka znana w Polsce z serialu kryminalnego „Zakładnicy z metra”.

Film prezentowany był w 2018 roku na Gali Specjalnej Berlinale. Zdobył również główną nagrodę na Transatlantyku w 2018 roku.

W biograficznej „Młodości Astrid”, która opowiada o początkach oraz młodości słynnej pisarki Astrid Lindgren (1907-2002), Pernille Fischer Christensen ukazuje silną, niezależną kobietę, która łamie normy społeczne, konwenanse i kroczy przez życie z podniesioną głową.

Astrid i jej rodzeństwo mają szczęście, że dorastają w gospodarstwie pasterskim rodziców w Vimmerby. Chociaż ich codzienna rutyna kształtowana jest przez surowe wartości religijne, ich matka Hanna i ojciec Samuel zawsze dają im poczucie bezpieczeństwa i poczucie wolności.

Rodzice Astrid pozwalają córce uczęszczać do szkoły średniej, co zasadniczo stanowi przywilej zamożnych dzieci burżuazyjnych, i nie stają na drodze 18-latce, gdy właściciel lokalnej gazety oferuje jej posadę stażystki w redakcji.

Reinhold Blomberg nie tylko wprowadza Astrid w tajniki sztuki pisania, ale także zakochuje się w dziewczynie. Może się zdawać, że z wzajemnością, jednak kiedy Astrid zachodzi w ciążę, podejmuje ważną decyzję: nie chce wychodzić za mąż w tak młodym wieku, lecz zamiast tego postanawia sama zająć się sobą, a z czasem także swoim synem Lassem.

Reżyseria: Pernille Fischer Christensen
Scenariusz: Kim Fupz Aakeson, Pernille Fischer Christensen
Obsada: Alba August, Maria Bonnevie, Trine Dyrholm
Zdjęcia: Erik Molberg Hansen
Muzyka: Nicklas Schmidt
Producenci: Szwecja, Dania

Gatunek: dramat, biografia
Rok produkcji: 2018
Czas trwania: 123 min
Tytuł oryginalny: Unga Astrid

Dyskusyjny klub filmowy (DKF) to zrzeszenie miłośników sztuki filmowej, mające na celu pogłębianie wiedzy członków klubu na temat tej sztuki oraz jej popularyzację. Głównym sposobem realizacji tych celów są projekcje filmów o wysokich walorach artystycznych lub poznawczych. Jednak z założenia DKF nie ogranicza się tylko do takiej formy, uzupełniając projekcje o prelekcje, dyskusje, spotkania z twórcami, publikacje.

/SCK/aurorafilms.pl/

DKF "Sokół" film pt. "Młodość Astrid"

WIS


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl