DKF „Sokół” film pt. „Mężczyzna imieniem Ove”

Wczytuję mapę...

Data/Czas
21.09.2017
18:30 - 20:00

Lokalizacja
SCK - sala widowiskowa

Wstęp
5, 10 i 12 zł

Strona www
www.sck.art.pl


Dyskusyjny Klub Filmowy „Sokół” zaprasza na po wakacyjne spotkanie 21 września br. o godz. 18:30 do kina „Sokół” i projekcję filmu szwedzkiego pt. „Mężczyzna imieniem Ove”. Bilety w cenie 5 zł – młodzież za okazaniem legitymacji, 10 zł – studenci UTW, 12 zł – bilet normalny.

Ten szwedzki komediodramat był nominowany do OSCARÓW 2017 w dwóch kategoriach. Został nagrodzony statuetką dla najlepszej europejskiej komedii na ostatniej gali ENF we Wrocławiu.

Spokojne szwedzkie miasteczko. Owdowiały Ove dobiega sześćdziesiątki. Po śmierci ukochanej żony życie straciło dla niego sens. Z dnia na dzień bohater coraz mocniej pogrąża się w depresji i myślach samobójczych. Pewnego dnia do domu po drugiej stronie ulicy wprowadza się małżeństwo z dwojgiem dzieci. Pierwsze spotkanie Ove z nowymi sąsiadami nie zwiastuje niczego dobrego – ciężarna Parvaneh taranuje samochodem skrzynkę na listy należącą do zgorzkniałego samotnika. Wkrótce jednak, nieoczekiwanie dla siebie samego, Ove zyska nową przyjaciółkę… Film zebrał tuziny wyróżnień i entuzjastycznych recenzji na całym świecie. Krytycy najczęściej porównują dzieło Hannesa Holma z „Gran Torino” Clinta Eastwooda, ale także z „Forrestem Gumpem”, „Schmidtem” czy „Lepiej być nie może”. Niezwykle poruszająca, zabawna i wciągająca oda do zwykłego życia.

Dyskusyjny klub filmowy (DKF) to zrzeszenie miłośników sztuki filmowej, mające na celu pogłębianie wiedzy członków klubu na temat tej sztuki oraz jej popularyzację. Głównym sposobem realizacji tych celów są projekcje filmów o wysokich walorach artystycznych lub poznawczych. Jednak z założenia DKF nie ogranicza się tylko do takiej formy, uzupełniając projekcje o prelekcje, dyskusje, spotkania z twórcami, publikacje.

DKF "Sokół" film pt. "Mężczyzna imieniem Ove"

WIS


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl