DKF „Sokół” film pt. „Fukushima, moja miłość”

Wczytuję mapę...

Data/Czas
27.04.2017
18:30 - 20:00

Lokalizacja
SCK - sala widowiskowa

Wstęp
5, 10 i 12 zł

Strona www
www.sck.art.pl


Dyskusyjny Klub Filmowy „Sokół” zaprasza na spotkanie 27 kwietnia br. o godz. 18:30 do kina „Sokół” i projekcję filmu niemieckiego pt. „Fukushima, moja miłość”. Bilety w cenie 5 zł – młodzież za okazaniem legitymacji, 10 zł – studenci UTW, 12 zł – bilet normalny.

„Fukushima, moja miłość” to wspaniała opowieść o zapominaniu tego, co było i rozpoczynaniu życia od nowa. Film był pokazywany w ramach Made In Germany: Przeglądu współczesnego kina niemieckiego. Dramat wyreżyserowała Doris Dörrie.

Młoda Niemka, Marie, wyjeżdża do Japonii, aby uciec przed problemami. Przyłącza się do organizacji Clowns4Help, która stara się wnieść trochę radości do życia mieszkańców Fukushimy, dotkniętej trzęsieniem ziemi, tsunami i awarią elektrowni jądrowej w 2011 roku. Marie trafia do schroniska, gdzie mieszkają głównie starsi ludzie. Wkrótce przekonuje się jednak, że nie nadaje się do tej pracy. Już zbiera się do wyjazdu, gdy na jej drodze staje Satomi, jedna z mieszkanek schroniska, która uparła się wrócić do zrujnowanego domu w dawnej „strefie zero”. Marie pomaga jej sprzątać i urządzać się na nowo. Dwie kobiety nie mogłyby bardziej różnić się od siebie, a jednak w miarę jak stopniowo się poznają, nawiązują więź, która sprawi, że obie w końcu będą musiały stawić czoła duchom z przeszłości.

Dyskusyjny klub filmowy (DKF) to zrzeszenie miłośników sztuki filmowej, mające na celu pogłębianie wiedzy członków klubu na temat tej sztuki oraz jej popularyzację. Głównym sposobem realizacji tych celów są projekcje filmów o wysokich walorach artystycznych lub poznawczych. Jednak z założenia DKF nie ogranicza się tylko do takiej formy, uzupełniając projekcje o prelekcje, dyskusje, spotkania z twórcami, publikacje.

DKF "Sokół" film pt. "Fukushima, moja miłość"

WIS


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl