DKF „Sokół” film pt. „Fokstrot”

Wczytuję mapę...

Data/Czas
16.10.2018
18:30 - 20:00

Lokalizacja
Starogardzkie Centrum Kultury

Wstęp
Bilety 5, 10 i 12 zł

Strona www
www.sck.art.pl


Dyskusyjny Klub Filmowy „Sokół” zaprasza na spotkanie 16 października br. o godz. 18:30 do sali widowiskowej SCK i projekcję filmu pt. „Fokstrot”. Bilety w cenie 5 zł – młodzież za okazaniem legitymacji, 10 zł – studenci UTW, 12 zł – bilet normalny.

Pewnego dnia zwyczajne izraelskie małżeństwo, Michael i Daphna Feldmannowie zostają zdruzgotani niespodziewaną wiadomością. U progu ich domu pojawiają się żandarmi i informują o śmierci ich syna Jonathana podczas służby na niemal opustoszałym posterunku wojskowym. Z biegiem czasu Michael staje się coraz bardziej sfrustrowany niekończącymi się wizytami całej armii krewnych i biurokratów składających nieszczere kondolencje. Podczas gdy jego żona przeżywa żałobę w ciszy i spokoju, Michael wpada w spiralę gniewu, który przybiera coraz bardziej absurdalne rozmiary – analogicznie do surrealistycznych doświadczeń wojennych jego syna…

W głównej roli występuje znakomity aktor izraelski Lior Aszkenazi, gwiazda doskonale znanej również w Polsce czarnej komedii „Duże złe wilki”, jednego z ulubionych filmów Quentina Tarantino.

Reżyseria: Samuel Maoz
Scenariusz: Samuel Maoz
Obsada: Lior Aszkenazi, Sarah Adler, Jonathan Sziraj
Zdjęcia: Giora Bejach
Muzyka: Ofir Lejbowicz, Amit Poznanski
Producenci: Izrael, Niemcy, Francja

Gatunek: Dramat
Rok produkcji: 2017
Czas trwania: 108 min

Dyskusyjny klub filmowy (DKF) to zrzeszenie miłośników sztuki filmowej, mające na celu pogłębianie wiedzy członków klubu na temat tej sztuki oraz jej popularyzację. Głównym sposobem realizacji tych celów są projekcje filmów o wysokich walorach artystycznych lub poznawczych. Jednak z założenia DKF nie ogranicza się tylko do takiej formy, uzupełniając projekcje o prelekcje, dyskusje, spotkania z twórcami, publikacje.

/SCK/aurorafilms.pl/

DKF "Sokół" film pt. "Fokstrot"

Wydział Informacji Społecznej


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl