DKF „Sokół” film pt. „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”

Wczytuję mapę...

Data/Czas
16.03.2017
18:30 - 20:00

Lokalizacja
SCK - sala widowiskowa

Wstęp
5, 10, 12 zł

Strona www
www.sck.art.pl


Dyskusyjny Klub Filmowy „Sokół” zaprasza na spotkanie 16 marca br. o godz. 18:30 do kina „Sokół” i projekcję filmu pt. „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”. Bilety w cenie 5 zł – młodzież za okazaniem legitymacji, 10 zł – studenci UTW, 12 zł – bilet normalny.

Film jest włoskim komediodramatem z 2016 w reżyserii Paolo Genovese, dotykającym problemów małżeńskich par w średnim wieku. Obraz był nominowany w dziewięciu kategoriach do nagrody przyznawanej przez Włoską Akademię Filmową w 2016. Statuetkę przyznano w kategorii dla najlepszego filmu oraz za najlepszy scenariusz (Filippo Bologna, Paola Mammini, Paolo Costella, Paolo Genovese, Rolando Ravello).

Siedmioro długoletnich przyjaciół spotyka się na kolacji. Dla urozmaicenia wieczoru rozpoczynają zabawę polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymują w trakcie spotkania. Kiedy tym samym wiele tajemnic zaczyna wypływać na światło dzienne, niewinna gra rodzi konflikty, które niełatwo będzie zażegnać…

Dyskusyjny klub filmowy (DKF) to zrzeszenie miłośników sztuki filmowej, mające na celu pogłębianie wiedzy członków klubu na temat tej sztuki oraz jej popularyzację. Głównym sposobem realizacji tych celów są projekcje filmów o wysokich walorach artystycznych lub poznawczych. Jednak z założenia DKF nie ogranicza się tylko do takiej formy, uzupełniając projekcje o prelekcje, dyskusje, spotkania z twórcami, publikacje.

DKF "Sokół" film pt. "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie"

Wydział Informacji Społecznej


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl