DKF „Sokół” film pt. „Córki dancingu”

Wczytuję mapę...

Data/Czas
24.11.2016
18:30 - 21:00

Lokalizacja
Kino "Sokół"

Wstęp
5, 10 i 12 zł

Strona www
www.sck.art.pl


Dyskusyjny Klub Filmowy „Sokół” zaprasza na spotkanie 24 listopada br. o godz. 18:30 do kina „Sokół” i projekcję filmu pt. „Córki dancingu” w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej.

Dwie nastolatki – Złota i Srebrna – lądują w środku tętniącego muzyką, mieniącego się światłami neonów i cekinów świata warszawskich dancingów lat 80. Nie są to jednak zwyczajne dziewczyny, tylko syreny, które próbują poznać i zrozumieć, czym jest bycie kobietą w otaczającej je rzeczywistości. Dołączają do muzyków zespołu Figi i Daktyle, z dnia na dzień stając się sensacją nocnego życia stolicy. Pochłonięte przez miłość i rodzące się namiętności, na chwilę zapominają o swojej prawdziwej naturze. Ale wystarczy jedno złamane serce, by sytuacja wymknęła się spod kontroli…

Premiera filmu odbyła się na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni w 2015 roku, gdzie Agnieszka Smoczyńska otrzymała Nagrodę za debiut reżyserski, natomiast Janusz Kaleja i Tomasz Matraszek – Nagrody za charakteryzacje. Film został również wyróżniony Kryształową Gwiazdą Elle. W styczniu 2016 film otrzymał nagrodę specjalną jury Sundance Film Festival za „unikalną wizję i design”.

Dyskusyjny klub filmowy (DKF) to zrzeszenie miłośników sztuki filmowej, mające na celu pogłębianie wiedzy członków klubu na temat tej sztuki oraz jej popularyzację. Głównym sposobem realizacji tych celów są projekcje filmów o wysokich walorach artystycznych lub poznawczych. Jednak z założenia DKF nie ogranicza się tylko do takiej formy, uzupełniając projekcje o prelekcje, dyskusje, spotkania z twórcami, publikacje.

Bilety w cenie 5 zł – młodzież za okazaniem legitymacji, 10 zł – studenci UTW, 12 zł – bilet normalny.

WIS


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl