Bieg Tropem Wilczym w Starogardzie Gdańskim

Wczytuję mapę...

Data/Czas
03.03.2019
Całodniowe

Lokalizacja
Stadion Miejski im. Kazimierza Deyny

Wstęp

Strona www
www.osir.com.pl


 

VII Bieg Tropem Wilczym odbędzie się w 3 marca w Starogardzie Gdańskim, które jest jednym z  ponad 360 miast organizujących Bieg Tropem  Wilczym w Polsce a także za granicą (USA, Australia, Wilno, Wielka Brytania, Austria, Litwa, RPA, Niemcy).

W 2019 r po raz VII uczcimy pamięcią  Żołnierzy Wyklętych. W tym roku będą to:

  • Jerzy Stawski –  Kapitan  Wojska Polskiego i Konspiracyjnego Wojska Polskiego, artysta malarz. W czasie wojny działał w Szarych Szeregach, od 1 lutego 1943 r. zaprzysiężony Na żołnierza AK
  • Władysław „Siła” Nowicki – żołnierz Armii Krajowej oraz Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, działacz opozycji antykomunistycznej w PRL, współpracownik KOR
  • Barbara Otwinowska – sanitariuszka i łączniczka AK (pseudonimy „”Baśka”, „Witek Błękitny”)
  • Antoni Heda -dowódca oddziałów partyzanckich ZWZ i AK, w okresie powojennym formacji niepodległościowych ROAK, DSZ, NIE. Generał brygady Wojska Polskiego.
  •   Leon Lech Breynar (Paweł Jasienica) – oficer Armii Krajowej, uczestniczył w walkach o Wilno, przebywał w niewoli sowieckiej, przesłuchiwany przez NKWD.
  • Stanisława Rachwałowa -działalność konspiracyjną  rozpoczęła zimą 1939 r. Była wywiadowczynią polskiej konspiracji. Dwukrotnie więziona przez Niemców w aresztach w Krakowie a następnie w obozach koncentracyjnych.

Informacje o zapisach oraz inne szczegóły wkrótce na stronie organizatora:

www.osir.com.pl

Bieg Tropem Wilczym w Starogardzie Gdańskim

WIS


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl