Bieg Tropem Wilczym

Wczytuję mapę...

Data/Czas
04.03.2018
Całodniowe

Lokalizacja
Stadion Miejski im. Kazimierza Deyny

Wstęp

Strona www


„Tropem Wilczym” to powoli zapisujący się w tradycji bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych na 1963 m. Długość dystansu jest symboliczna, wspólna dla wszystkich miast, które organizują u siebie taką imprezę. W 1963 roku zginął bowiem ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek. Bieg w Starogardzie Gdańskim rozpocznie się 4 marca o godz. 12:00.

Dzień 1 marca w roku 2011 został ustanowiony świętem państwowym. Tego dnia od 6 lat obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, które działało w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Święto to stało się okazją do zorganizowania biegu pod nazwą „Tropem Wilczym”.

W Starogardzie Gdańskim uczestnicy wystartują z ul. Kanałowej i pobiegną ulicami: Kanałowa, Hallera, Mickiewicza, Norwida, Tczewska, Kanałowa (1 pętla). Bieg zakończą na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny.

Zgłaszać można się pod adresem: http://www.elektronicznezapisy.pl oraz w biurze zawodów w dniu imprezy w godz. 9:00 – 11:30. Start jest bezpłatny.

Imprezie towarzyszyć będzie wystawa pn. „Rzeź wołyńska” eksponowana w Galerii Neptun w dniach 26 lutego – 9 marca, a także konkurs plastyczny na projekt pocztówki z okazji państwowych obchodów 100-lecia Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Śledźcie naszą stronę internetową:
http://osir.com.pl/
oraz profil facebook:
https://www.facebook.com/osir.starogard/

Bieg Tropem Wilczym

WIS


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl