98. rocznica powrotu Starogardu do Macierzy

Wczytuję mapę...

Data/Czas
29.01.2018
09:30 - 11:00

Lokalizacja
Pomnik Niepodległości

Wstęp

Strona www


Przyłączenie naszego miasta do ziem polskich było jednym z wielu wydarzeń wielkiego procesu powrotu Pomorza Gdańskiego do Polski, które rozpoczęło się latem 1919 roku. 29 stycznia br. w Starogardzie Gdańskim odbędą się uroczystości upamiętniające 98. rocznicę powrotu do Macierzy.

W poniedziałek 29 stycznia o godz. 9:20 uczestnicy uroczystości i poczty sztandarowe zbierają się przy Pomniku Niepodległości – ul. Paderewskiego. O godz. 9:30 wygłoszone zostaną okolicznościowe wystąpienia, po których pod pomnikiem złożone zostaną kwiaty. Zaraz potem uczestnicy przemaszerują do Kościoła pw. św. Mateusza, gdzie o godz. 10:00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji miasta i jego mieszkańców.

Na obchody zapraszają: Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak, Przewodniczący Rady Miasta Starogard Gdański Jarosław Czyżewski oraz prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Kociewskiej Mirosław Kalkowski.

Tego dnia tradycyjnie odbędzie się również wręczenie „Wierzyczanek” – nagród Prezydenta Miasta Starogard Gdański za osiągnięcia w roku 2017 w dziedzinie: kultury, gospodarki, inicjatyw społecznych.

98. rocznica powrotu Starogardu do Macierzy

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl