27. Bieg Kociewski z Polpharmą

Wczytuję mapę...

Data/Czas
06.10.2018
08:00 - 15:00

Lokalizacja
Miejska Hala Sportowa im. Andrzeja Grubby

Wstęp

Strona www
www.osir.com.pl


 

W pierwszą sobotę października już po raz drugi w tym roku i 27 w ramach Biegu Kociewskiego z Polpharmą biegacze opanują Starogard Gdański! Po ogromnym sukcesie organizacyjnym i rekordzie frekwencji podczas kwietniowego Biegu Szpęgawskiego, wprowadzamy wiele pozytywnym zmian i rozwiązań organizacyjnych do naszego sztandarowego jesiennego biegu Kociewskiego.

Na Bieg Kociewski zaprasza także liczne grono ambasadorów, a wśród nich również gość specjalny imprezy czyli Joanna Jabłczyńska. To niezwykle charyzmatyczna i sympatyczna aktorka, piosenkarka i prawniczka, ale także ….znana w środowisku sportowym biegaczka i triathlonistka amatorka! Być może sama Ambasadorka również zdecyduje się na bezpośredni udział w zawodach i stanie z biegaczami na linii startu. Jeśli nie, to z pewnością będzie zagrzewać uczestników do walki na trasie i samej mecie.

OPŁATY STARTOWE:

– 1.08.2018 r. – 39 zł
– 2.08–31.08.2018 – 49 zł
– 1.09-30.09.2018 – 59 zł
– w dniu biegu – 70 zł
– bezpłatnie dla pierwszych 27 mieszkańców Starogardu

Pakiet rozszerzony: piękna koszulka okolicznościowa wysokiej jakości + 40 zł.

TERMIN ZGŁOSZEŃ: 01.08.2018r. (12:00) – 30.09.2018r. (22:00)
lub wcześniej w przypadku wyczerpania miejsc!

ZAPISY: WWW.ELEKTRONICZNEZAPISY.PL

Limit uczestników: 1000

Z pewnością biegacze, którzy przyjmą zaproszenie starogardzkiego OSiR-u nie będą zawiedzeni, a ilość przygotowanych atrakcji zrobi wrażenie. Na sympatyków biegania będzie przygotowana szybka i dogodna wszystkim trasa, bogaty pakiet startowy, tradycyjnie mnóstwo nagród i oprawa najwyższych lotów. Bieg Kociewski jest obowiązkową propozycją w kalendarzu startowym mnie tylko biegaczy z Pomorza.

Szybka, bardzo szybka trasa

 

W tym roku aż 1000 biegaczy będzie miało okazję pobiec najszybszą trasą na Pomorzu, a może i w Polsce!? Czy to możliwe by po raz pierwszy w historii aż 1000 finiszerów ukończyło jakikolwiek bieg na Kociewiu? Jesteśmy przekonani, że tak!

– Po raz pierwszy dajemy biegaczom do dyspozycji tak szybką trasę, ulokowaną głównymi licami Starogardu, z jedną pętlą. Warto podkreślić, że start ulokowany będzie na Ryku, który w tym roku przeszedł generalną modernizację i wygląda prze pięknie. Poza tym w ten sposób unikniemy podbiegu z ulicy Kanałowej. Po lekkim wzniesieniu na ulicy Lubichowskiej, cały profil jest w zasadzie płaski, a od 5-6 kilometra delikatnie schodzi w dół do stadionu.

Trasa jest już zatwierdzona przez organu Policji więc teraz tylko oczekujemy na wykonanie atestu przez atestatora Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Pozostaje i tylko zaprosić starogardzian do udziału oraz wyjścia na ulice naszego miasta i kibicowania uczestnikom. Niechaj przyjezdni poczują wyjątkowy klimat i życzliwość – informuje w szczegółach i zaprasza do bicia życiówek Marzena Klein, Dyrektor OsiR-u.

Przypomnijmy, że co roku do Starogardu na Biegu Kociewskim można spotkać wielu utytułowanych zawodników. Rok temu zwyciężył Arkadiusz Gardzielewski wśród mężczyzn, pochodzący z Kociewia zawodnik, z wieloma medalami krajowego czempionatu, który będzie w sierpniu reprezentował Polskę na mistrzostwach Europy w maratonie w Berlinie. Wśród kobiet jako pierwsza finiszowała znana nam wszystkim Dominika Nowakowska, która w tym roku wygrała także bieg Szpęgawski.

Liczymy, że na starcie pojawi się także wielu biegaczy z zagranicy, dzięki czemu będziemy mieli emocjonujące widowisko na trasie. Sam dystans jest także znakomitym sprawdzianem formy dla zawodników przez jesiennymi maratonami i półmaratonami. Dla najszybszych w klasyfikacjach generalnych będą czekały nagrody finansowe, bonusy dla najlepszych reprezentantów naszego kraju i rozmaite nagrody w klasyfikacjach wiekowych i branżowych.

Nowością będzie klasyfikacja służb mundurowych – m.in. zapraszamy biegaczy na co dzień pracujących w polski czy wojsku. Specjalne nagrody trafią także do osób niepełnosprawnych, które ukończą 10 kilometrów. Jedną z niespodzianek będzie nagroda finansowa w wysokości 500 zł dla najliczniejszej drużyny!

Głównym punktem imprezy będzie oczywiście start na dystansie 10 kilometrów, ale pamiętamy o tradycyjnych w godzinach porannych biegach młodzieżowych. Wystartują dzieci kilkuletnie i nastolatkowie. Młodzi sportowcy będą mogli się sprawdzić i załapać „sportowego bakcyla” na dystansach 400 do 1000 metrów. Dla wszystkich przygotowano upominki, losowanie nagród, posiłek po starcie, a dla najszybszych nagrody i puchary. Dodajmy, że wszystkie biegi dziecięce są bezpłatne. Uwaga – tutaj nowością będzie wręczenie specjalnych medali wszystkim uczestnikom!

W roku 2017 bieg ukończyło 316 zawodników, a rekord frekwencji z edycji 2012 wynosi 434 zawodników. W tym roku zostało przygotowanych aż 1000 pakietów startowych więc organizatorzy liczą, że finiszerów 27 edycji będzie zdecydowanie więcej. Na mecie każdy będzie mógł dołożyć do swojej kolekcji piękny odlewany medal, a sam pakiet startowy będzie bardzo atrakcyjny.

Kolejne informacje i ciekawostki związane z biegiem pojawiać się będą na fanpage’u na facebooku @Bieg Szpęgawski oraz @Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim.

27. Bieg Kociewski z Polpharmą

WIS


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl