26 Finał WOŚP

Wczytuję mapę...

Data/Czas
14.01.2018
Całodniowe

Lokalizacja
Bank Spółdzielczy w Starogardzie Gdańskim

Wstęp

Strona www
http://osir.com.pl/2017/12/13/26-final-wosp-2/


26. Finał WOŚP odbędzie się w dniu 14 stycznia 2018, a jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to akcja pozyskiwania środków na wsparcie polskiej medycyny. Jej najistotniejszym elementem jest jednodniowa zbiórki publiczna, która odbywa się co roku w drugą niedzielę stycznia. Angażuje się w nią ponad 1700 sztabów w całej Polsce i na świecie, oraz 120 tysięcy wolontariuszy kwestujących tego dnia na rzecz WOŚP. Trwa wtedy także całodniowa transmisja telewizyjna relacjonująca przebieg akcji, która emitowana jest na antenie ogólnopolskiej stacji telewizyjnej. Od zeszłego roku partnerem telewizyjnym Fundacji jest Grupa TVN.

Starogard Gdański gra od początku Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorami są: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gd. i Starogardzkie Centrum Kultury a wieloletnim bankiem Sztabu WOŚP jest Bank Spółdzielczy w Starogardzie Gd.

OSiR jest szefem sztabu, Bank Spółdzielczy w Starogardzie Gdańskim liczy zebrane kwoty a SCK prowadzi licytacje dla mieszkańców. Funkcjonariusze Policji oraz Straży Miejskiej zapewniają bezpieczeństwo wolontariuszy podczas kwestowania. Najważniejsi są jednak wolontariusze pełni zaangażowania i determinacji oraz mieszkańcy Starogardu i okolic, dzięki ich dobremu sercu co roku bijemy rekordy w zbiórce pieniędzy.

Wolontariuszami są dzieci i młodzież starogardzkich szkół jak i całego Powiatu Starogard przy aktywnym udziale nauczycieli i rodziców.

W 2017 roku Fundacja WOŚP obchodziła swój jubileusz. Z tej okazji wręczyła symboliczne srebrne medale wszystkim, którzy przez te lata byli najbardziej zaangażowani w jej działania. Wśród wyróżnionych znalazł się Sztab przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim.

Fundacja WOŚP zdecydowała o tym, by wyrównać szanse leczenia noworodków na podstawowych oddziałach neonatologicznych poprzez doposażenie ich w specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci.

W Polsce funkcjonuje 3-stopniowy podział oddziałów noworodkowych ze względu na ich poziom specjalizacji. Większość oddziałów, zajmujących się dziećmi przychodzącymi na świat, to oddziały podstawowe, tzw. I oraz II stopnia referencyjności. III stopień to placówki wysokospecjalistyczne i kliniczne, na które trafiać mają dzieci z potrzebą intensywnej opieki medycznej i zaawansowanego leczenia.

W efekcie 26. Finału WOŚP planowane są zakupy właśnie dla oddziałów podstawowych. Fundacja planuje pozyskać dla nich m.in. stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne a także sprzęt diagnostyczny, jak chociażby specjalistyczne aparaty USG czy pulsoksymetry.

Program 26. Finału WOŚP:

godz. 12.00 12 Bieg policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy
– Stadion Miejski im. K. Deyny. Organizator: Starogardzki Klub Lekkoatletyczny Fillipises

godz 15.00 – 20.00 licytacje i występy artystyczne w Galerii Neptun

godz. 18.00 losowanie pracy Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka
godz. 15.30 Starogardzkie morsowanie – plac przed SCK

godz. 20.00 „Światełko do nieba” – pokaz sztucznych ogni – Stadion Miejski im. K. Deyny

26 Finał WOŚP

WIS


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl