Uczczono pamięć „czarodzieja rakietki”. XII memoriał im. Andrzeja Grubby.

W miniony weekend 20 – 21 sierpnia 2016 r. w Miejskiej Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby w Starogardzie Gdańskim rozegrany został XXI Turniej Tenisa Stołowego Jego imienia. Uczczono w ten sposób pamięć olimpijczyka, wybitnego sportowca, wielokrotnego reprezentanta i mistrza Polski – tenisisty Andrzeja Grubby.

W XII Memoriale udział wzięło 205 zawodników. Uczestnikami turnieju byli zawodnicy z Polski, m.in. z Warszawy, Bydgoszczy, Torunia, Piotrkowa Trybunalskiego, Lęborka, Poznania, Redy, Wejherowa oraz liczna grupa zawodników z Kaliningradu.
14021525_495358977319552_6052684413914406910_n

Podczas dwudniowego turnieju obecni byli także rodzice mistrza rakietki – Ludomira i Alojzy Grubba oraz siostra Marzena Grubba – Kowalska. 14046109_495358027319647_1539492173156153382_n

 

-Życzę wszystkim szlachetnej rywalizacji, na zasadach fair play, której zwolennikiem był zawsze Andrzej – mówiła Pani Ludomira. -Za uczciwą grę został nagrodzony przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Życzę Wam więc miłej atmosfery i zdrowej walki o wysokie miejsca w turnieju – zakończyła.

Organizatorem imprezy popularyzującej tenisa stołowego wśród dzieci i młodzieży był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim wraz z KS Beniaminek 03, Fundacja im. A. Grubby Polski Związek Tenisa Stołowego, KZS „Kociewie”, UKS Sobowidz, UKS Rudno, II Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim.

Gratulujemy wygranych!

kat. skrzat
1. Gromek Artur – LUKS Warmia Lidzbark Warmiński
2. Tarakan Miłosz – KS Beniaminek
3. Guszczin Walerij – Kaliningrad
4. Jesse Mateusz – MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie
5-8 Sękowski Piotr – GKTS Gdańsk
5-8 Latocha Kacper – Piotrków
5-8 Janikowski Mateusz – MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie
5-8 Aderiach Nikodem – MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie
9. Majkowski Dominik – Lamk

kat. skrzatki
1. Przybytkowska Wiktoria – LUKS Chełmno
2. Nurzyńska Małgorzata – GKTS Gdańsk
3. Zimnicka Marta – MRKS
4. Dzierzgowska Emilia – GKTS Gdańsk
5-8 Białk Karolina – GKTS Gdańsk
5-8 Sobol Daria – Kaliningrad
5-8 Majkowska Angelika – Lamk

kat. żak
1. Głuszkiewicz Jakub – MTS Kwidzyn
2. Bielunkiewicz Filip – Bydgoszcz
3. Peikowski Fabian – KS Beniaminek
4. Bohn Krzysztof – ATS Rumia
5-8 Janikowski Antoni – MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie
5-8 Białk Michał – GKTS Gdańsk
5-8 Szornak Robert – ATS Rumia
5-8 Domek Kacper – MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie
9-13 Skolimowski Tymon – KS Beniaminek
9-13 Niewiadomski Piotrowski – GKTS Gdańsk
9-13 Sękowski Jan – GKTS Gdańsk
9-13 Czapiewski Hubert – GKTS Gdańsk
9-13 Brzoskowski Arkadiusz – Kościerzyna

kat. żaczek
1. Krakowiak Ewa – GKTS Gdańsk
2. Lemańska Klara – MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie
3. Drude Irina – Kaliningrad
4. Bogdanowicz Natalia – LUKS Warmia Lidzbark Warmiński
5-6 Szurgot Agata – KS Beniaminek
5-6 Szurgot Anna – KS Beniaminek
7-8 Wollschlaeger Lilianna – GKTS Gdańsk
7-8 Kalkowska Agata – KS Beniaminek

kat. młodzik
1. Kolesnikov Dima – Kaliningrad
2. Miastkowski Maksymilian – Gdańsk
3. Lemański Stanisław – MLSK Krajna Sępólno Krajeńskie
4. Smela Sylwester – MTS Kwidzyn
5-8 Stróżyński Mikołaj – Emdek Bydgoszcz
5-8 Kopecki Radosław – MTS Kwidzyn
5-8 Fitisow Denis – Kaliningrad
5-8 Pilitcin Igor – Kaliningrad
9-10 Okoński Maciej – GKTS Gdańsk
9-10 Sadowski Paweł – KS Beniaminek

kat. młodziczki
1. Socha Jaśmina – UKS Orlik Gdynia
2. Dietrich Julia – GKTS Gdańsk
3. Nakonieczna Oliwia – MTS Kwidzyn
4. Oleksik Karolina – GKTS Gdańsk
5-6 Kowalova Natasza – Kaliningrad
5-6 . Nowak Ramona – Remus Kościerzyna
7 – 8 Mieszczerakowa Sasza – Kaliningrad
7-8 Rogaczewska Amelia – GKTS Gdańsk
9-10 Łobanowa Uliana – Kaliningrad
9-10 Kucero Wiktoria – Kaliningrad

kat. kadet
1. Dosz Przemysław – Pogoń Lębork
2. Dudzicz Adam – MRKS Gdańsk
3. Jędrzejewski Błażej – MTS Kwidzyn
4. Skoneczka Mikołaj – KS Dekor Glass Działdowo
5-6 Głuszkiewicz Kacper – MTS Kwidzyn
5-6 Gorbach Stanisław – Kaliningrad
7-8 Przybytkowski Mateusz – LUKS Chełmno
7-8 Szurgot Szymon – KS Beniaminek
9-12 Materek Kacper – GKTS Gdańsk
9-12 Żołnowskki Wojciech – GKTS Gdańsk
9-12 Gostomczyk Konrad – GKTS Gdańsk
9-12 Bakiera Miłosz – GKTS Gdańsk
13-16 Bakiera Mateusz – GKTS Gdańsk
13-16 Bajerski Jan – GKTS Gdańsk
13-16 Makiła Tymoteusz – Bobowo
13-16 Wodziński Michael – KS Beniaminek
17 . Piątkowski Michał – KS Beniaminek

kat. Kadetki
1. Płotka Magda – KTS-K GOSRiT Luzino
2. Nikitina Wiktoria – Kaliningrad
3. Oleksik Paulina – GKTS Gdańsk
4. Nurska Maja – GKTS Gdańsk
5-8 Chmielewska Magdalena – Piotrków
5-8 Nowakowska Kamila – GKTS Gdańsk
5-8 Trochimiuk Katarzyna – Spójno Warszawa

kat. juniorzy
1. Dosz Sławomir – Pogoń Lębork
2. Piotrowski Mikołaj – Gwiazda Bydgoszcz
3. Czerwiński Bartosz – MRKS Gdańsk
4. Gdaniec Jakub – KS Beniaminek
5-8 Musiał Szymon – KS Beniaminek
5-8 Pavlenko Aleksij – Kaliningrad
5-8 Włoch Dawid – Więckowy
5-8 Shamanov Jurij – Kaliningrad
9. Arlukiewicz Błażej – Więckowy

kat. Juniorki
1. Płotka Katarzyna – KTS-K GOSRiT Luzino
2. Zielińska Claudia – KS Beniaminek
3. Orlikowska Patrycja – Więckowy
4. Orlikowska Karolina Więckowy

kat. młodzieżowcy chłopcy
1. Dosz Adam – LKS Pogoń Lębork
2. Unfal Mateusz – Gwiazda Bydgoszcz
3. Kobos Jakub – Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz

kat. młodzieżowcy dziewczęta
1. Kamińska Marcelina – LUKS Straszyn
2. Bejanka Karolina – MKS Bydgoszcz

Najmłodsi zawodnicy :
Białk Karolina – GKTS Gdańsk
Janikowski Mateusz – MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie

Największy talent sportowy :
Peikowski Fabian – KS Beniaminek
Lemańska Klara – MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie

Nagroda specjalna :
Smella Sylwester – MTS Kwidzyn

Najlepszy zawodnik z Kociewia :
Piotr Szurgot – KS Beniaminek

kat. senior
1. Floras Robert – TTS Polonia Bytom
2. Badowski Marek – Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz
3. Such Bartosz – Gdańsk
4. Kulpa Karol – KST Energa Manekin Toruń
5-6 Tomasiuk Tomasz – Gdańsk
5-6 Bąk Daniel – LKS Pogoń Lębork
7-8 Dosz Adam – LKS Pogoń Lębork
7-8 Kotowski Tomasz – Toruń
9-12 Węderlich Damian – Toruń
9-12 Adamiak Grzegorz – Gdańsk
9-12 Dosz Sławomir – LKS Pogoń Lębork
9-12 Dykowski Mateusz – MRKS Gdańsk
13-16 Piotrowski Paweł – Bydgoszcz
13-16 Brierger Michał – Chojnice
13-16 Golian Tomasz – Morąg
13-16 Ściblak Marcin – Gdańsk
17-24 Ufnalm Marek – Bydgoszcz
17-24 Szwemin Krzysztof – Żelistrzewo
17-24 Prądziński Marek – Warka Kostrzyn
17-24 Piotrowki Mikołaj – Bydgoszcz
17-24 Szymanek Bartosz – Toruń
17-24 Czerwiński Bartosz – MRKS Gdańsk
17-24 Leszczyński Zbigniew – Bydgoszcz
17-24 Dosz Dariusz – LKS Pogoń Lębork
25-32 Kotarski Maciej – Toruń
25-32 Lasota Andrzej – Stangiel Tenis & Squach
25-32 Wałdoch Krzysztof – Starogard Gdański
25-32 Welke Daniel – MKS Ostroróg
25-32 Tomasiuk Kamil – Gdańsk
25-32 Tarakan Bartłomiej – Starogard Gd.
25-32 Gerowski Sławomir – Tczew

kat. seniorki
1. Sikorska Magdalena – Warszawa
2. Kaczmarek Agnieszka – MRKS Gdańsk
3. Krzysiek Paulina – GLKS Nadarzyn
4. Krajewska Marta – Gdańsk
5-8 Olczak Honorata – MLKS Gdańsk
5-8 Witkowska Julia – MRKS Gdańsk
5-8 Kamińska Marcelina – LUKS Straszyn
5-8 Płotka Katarzyna – KTS Luzino
9-11 Kucharska Sara – Stangiel Tenis & Squach
9-11 Chmielewska Magdalena – PIKTS Wowistal Piotrków Trybunalski
9-11 Płotka Magda – KTS Luzino

kat. weteran
1.Grzelak Ryszard – Elbląg
2. Szurgot Piotr – Starogard Gd.
3. Piotrowski Krzysztof – Toruń
4. Kozikowski Adam – Tczew
5-6 Potrykus Wojciech – Lębork
5-6 Rechenek Andrzej – Gdańsk
7-8 Rybaczek Marek – Lębork
7-8 Malinowski Tomasz – Gdynia
9-12 Płotka Waldemar – Luzino
9-12 Libura Tomasz – Elbląg
9-12 Pietrzniak Zbigniew – Pruszcz Gd.
9-12 Gabski Marek – Grudziądz
13-16 Majkowski Władysław – Lamk
13-16 Domachowski Arkadiusz – Chojnice
13-16 Malarczyk Andrzej – Kwidzyn
13-16 Tarakan Krzysztof – Starogard Gd.
17-19 Rekowski Zygmunt – Starogard Gd.
17-19 Płotka Henryk – Luzino
17-19 Skolimowski Jan – Starogard Gd.

kat. amatorzy
1.Bielunkiewicz Paweł – Bydgoszcz
2. Mórawski Sławomir – Toruń
3. Haracz Andrzej – Elbląg
4. Wojtan Tomasz – Skarszewy
5-6 Matyjas Dariusz – Cedry Wielkie
5-6 Czajkowski Patryk – Przywidz
7-8 Grudzień Roman – Elbląg
7-8 Stenka Roman – Zielona Wieś
9-12 Dolny Emanuel – Nowa Karczma
9-12 Skóra Filip – Skarszewy
9-12 Husarek Stanisław – Koźmin
9-12 Gruszka Zbigniew – Gdańsk
13-16 Bietuk Łukasz – Skowarcz
13-16 Peikowski Bartosz – Starogard Gd.
13-16 Rękas Grzegorz – Toporzysko
13-16 Bukowski Tadeusz – Koźmin
17-24 Sznajder Janusz – Gdańsk
17-24 Augustyniak Tomasz – Pszczółki
17-24 Sadowski Mariusz – Starogard Gd.
17-24 Kobus Jakub – Głowno
17-24 Korgul Jerzy – Kwidzyn
17-24 Żychliński Jerzy – Chojnice
17-24 Weiss Juliusz – Złotowo
17-24 Żychliński Mateusz – Chojnice
25-32 Sitak Andrzej – Toruń
25-32 Goike Łukasz – Wejherowo
25-32 Wolski Mieczysław – Gdynia
25-32 Kisiel Robert – Wrocław
25-32 Rękas Tomasz – Toporzysko
25-32 Baruchowski Bartłomiej – Starogard Gd.
25-32 Kopiszka Krzysztof – Skarszewy

kat. amatorki
1. Bukowska Magdalena – Koźmin
2. Gadomska Iwona – Chojnice

kat. VIP
1. Rękas Marek
2. Cerowska Katarzyna
3. Budzinauskas Mindaguas
4. Kamiński Zbigniew

LOSOWANIE NAGRÓD

1. Oleksik Karolina – GKTS – głośnik – PESTAR
2. Sękowski Piotr – GKTS Gdańsk – plecak – Fundacja im. A. Grubby
3. Szurgot Anna – KS Beniaminek – komiks – Fundacja im. A. Grubby
4. Bogdanowicz Natalia – MLKS Krajana Sępólno Krajeńskie – kamera internetowa – ZIP COMPUTER
5. Okoński Maciej – GKTS Gdańsk – pokrowiec na rakietę – OSiR
6. Nurska Maja – GKTS Gdańsk – słuchawki – ZIP COMPUTER
7. Dosz Sławomir – LKS Pogoń Lębork – ręcznik – OSiR
8. Stróżyński Mikołaj – EMDEK Bydgoszcz – kalkulator – PESTAR
9. Arlukiewicz Błażej – Więckowy – mysz – ZIP COMPUTER
10. Lemański Stanisław – MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie – selfie stick – Cel-Kom1
11. Zielinska Claudia – KS Beniaminek – głośnik – ZIP COMPUTER
12. Meshcheriakowa Sasha – Kaliningrad – mysz – ZIP COMPUTER
13. Janikowski Mateusz – worek na obuwie – Fundacja im. A. Grubby
14. Czapiewski Hubert – GKTS Gdańsk – tablet – ZIP COMPUTER
15. Dietrich Julia – GKTS Gdańsk – powerbank – ZIP COPMUTER
16. Nakonieczna Oliwia – MTS Kwidzyn – t-shirt – Starostwo Powiatowe

Anna Więckiewicz

Wydział Informacji Społecznej anna.wieckiewicz@um.starogard.pl