Święto Wojska Polskiego – zapraszamy na uroczystości

Święto Wojska Polskiego to święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej, które obchodzone jest na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920. Miała ona miejsce podczas wojny polsko-bolszewickiej. Święto obchodzimy od 1992 roku. Z tej okazji co roku 15 sierpnia w całej Polsce we wszystkich kościołach polowych odbywają się uroczyste msze święte w intencji żołnierzy poległych na polu chwały.

Z tej okazji Prezydent Janusz Stankowiak, rtm. Krzysztof Landowski – dowódca Szwadronu Kawalerii im. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich oraz ks. Janusz Lipski – proboszcz Parafii pw. św. Wojciecha zapraszają wszystkich starogardzian na dwudniowe uroczystości poświęcone pamięci żołnierzom polskim.

Uroczystości rozpocznie koncert „Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i maryjnych”. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 14 sierpnia 2016 roku na godz. 19.15 do Kościoła św. Wojciecha. Natomiast 15 sierpnia 2016 roku spotykamy się o godz. 12:30 przed Kościołem św. Wojciecha. Kwadrans przed godz. 13.00 wspólnie odśpiewamy Hymn Państwowy i Apel Poległych. Delegacje złożą kwiaty pod Pomnikiem Jana Pawła II. Uroczystości zakończy Msza Św. w intencji Ojczyzny, Miasta i Wojska Polskiego o godz. 13:30. Podczas niedzielnych uroczystości odczytana zostanie też uchwała Rady Miasta Starogard Gdański w sprawie nadania nazwy ulicy Alojzego Gusowskiego. Radni w ten sposób upamiętnili bohaterskiego lotnika – starogardzianina, który zginął podczas nalotu na Niemcy w 1942.

Zapraszamy!!!

swietoWP-zaproszenie

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl