Stypendia dla młodych sportowców

Utalentowanej sportowo młodzieży w Starogardzie Gdańskim nie brakuje. Niedawno udowodnili to siatkarze klubu UKS „SET” oraz Patryk Pałkowski. 28 września spotkali się z prezydentem miasta i odebrali stypendia sportowe.

Szymon Adamczyk, Maciej Burczyk, Kacper Kopczyński, Miłosz Prus i Jakub Wacholc to jeszcze bardzo młodzi, ale niezwykle zdolni siatkarze. Niedawno pod wodzą trenera Mariusza Fryźlewicza zdobyli Mistrzostwo Polski na XXIII Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki Kinder+Sport.

Trener Mariusz Fryźlewicz

– Chłopcy są niezwykle utalentowani. Niektórzy pochodzą z rodzin o silnych siatkarskich tradycjach. Są teraz w takim wieku, że jeszcze rosną. Wiadomo, że w siatkówce wzrost jest bardzo ważny. Czekam jak wysocy ostatecznie będą, żeby wiedzieć jak pokierować ich dalej. Wszyscy moi zawodnicy w treningi wkładają 100% swoich sił. Dzięki temu udaje nam się osiągać sukcesy – powiedział trener Mariusz Fryźlewicz.

Patryk Pałkowski gra w piłkę nożną oraz biega. Należy do Międzyszkolnego Klubu Sportowego Niesłyszących „OLIMP”. Do ostatnich sukcesów Patryka należą: III miejsce w biegu na 400 m podczas Mistrzostw Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce Juniorów, I miejsce w biegu na 800 m oraz tytuł najlepszego bramkarza podczas zawodów w Olecku.

– Starogard sportem stoi. Cieszę się, że Wasze osiągnięcia są kolejnym bezsprzecznym potwierdzeniem tej tezy. Mieszkańcy naszego miasta kibicują wszystkim pochodzącym stąd zawodnikom. Możecie być pewni, że macie wsparcie nas wszystkich. Sport wymaga poświęceń, systematycznej, ciężkiej pracy. Doskonale to wiecie, dlatego odnosicie coraz większe sukcesy. Serdecznie gratuluję Wam tych dotychczasowych i życzę jak najwięcej kolejnych – powiedział prezydent Janusz Stankowiak.

 

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl