W Starogardzie zaśpiewa „ polski Tom Waits ”

9 września 2016 roku o godz. 20.00 w Starogardzie wystąpi Marek Dyjak – znany pieśniarz, który sam siebie nazywa barowym grajkiem. Wokalista elektryzuje głosem i przyciąga nietuzinkową osobowością. Koncert odbędzie się w ramach cyklu „Muzyka z Polpharmą” w Kościele św. Katarzyny.

W drugi piątek września w Starogardzie usłyszymy jeden z najmocniejszych polskich głosów, często porównywany do głosu Toma Waitsa. W Kościele św. Katarzyny zaśpiewa Marek Dyjak – wyjątkowy artysta, jazzman i kompozytor, który nie stosuje żadnej taryfy ulgowej – śpiewa to co myśli i czuje, nawet jeśli taki ekshibicjonizm sporo go kosztuje. Najbliższe są mu mocne utwory, z których wylewa się krew, żółć i łzy. Na tym polega jego fenomen, który przyciąga koneserów dobrej muzyki – zawsze jest sobą, nigdy niczego nie udaje. Znana krytyczka muzyczna i nauczycielka śpiewu Elżbieta Zapendowska oceniła go jako „Najbardziej prawdziwy głos na polskim rynku muzycznym”. Bardzo charakterystyczny, zachrypnięty, często balansujący na granicy desperacji, krzyku i rozpaczy.

Marek Dyjak wydał dziewięć płyt, z których najbardziej znane są „Moje Fado” i „Kobiety”. Ta ostatnia jak sama nazwa wskazuje to hołd złożony kobietom – artystkom. Zawiera między innymi utwory: Osieckiej, Nsowskiej, Bartosiewicz, Celińskiej, Groniec czy Umer. Artysta jest też autorem wielce ciekawej autobiografii „Polizany przez Boga”.

Bilet wstępu na koncert można kupić po 15 złotych w Restauracji „Bistro” na ul. Basztowej, a od 1 września również w Restauracji „Centrum” w Starogardzkim Centrum Kultury.
Bilety będą też dostępne w dniu koncertu przed jego rozpoczęciem.

Na koncert zaprasza Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Jazzowej „JAZZ FAN CLUB”, Parafia pw. św. Katarzyny, Gmina Miejska Starogard Gdański, Starostwo Powiatowe oraz Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A. , Madar Kominki i Bank Spółdzielczy.

DYJAK

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl